more_horiz
Wiadomości

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 12:16
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wśród zakażonych jest kilku członków jego rodziny - informuje Onet.
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski
Były minister zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Z informacji Onetu wynika, że Łukasz Szumowski nie został zakażony w trakcie wakacyjnego pobytu w Hiszpanii. Gdy wykonał testy, wyszły one negatywnie. Do zakażenia doszło w Polsce - informuje portal.

EN_01408678_4488-1200c.jpg
1306 kolejnych przypadków koronawirusa i 15 zgonów. Najnowsze dane MZ

Rezygnacja z funkcji ministra

Łukasz Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia 18 sierpnia. Poinformował, że pozostaje posłem, chce też wrócić do wykonywania wyuczonego zawodu lekarza.

- Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (...), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów - mówił Szumowski.

Czytaj także:

Przyznał, że czas na odejście nigdy nie jest dobry. - Mamy wypracowany cały system opieki na osobami chorymi na COVID-19; mamy wzrost testów, laboratoria. Sytuacja pacjentów hospitalizowanych jest na podobnym poziomie ok. 2 tys., tych zaś, którzy są ciężko chorzy, na poziomie 70-100. Mamy podpisaną umowę z Unią Europejską dotyczącą szczepionki, której pierwsza partia powinna być już w grudniu - powiedział.

Wspomniał, że miał w planach odejście w okolicy stycznia, lutego. - Po zamknięciu ważnych tematów, chociażby informatyzacji służby zdrowia, planowałem odejść, ale decyzję wstrzymała pandemia - powiedział Szumowski.

onet.pl, paw/

Zobacz także

Zobacz także