X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Agnieszka Kamińska: PR Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:00
- To jedyna w Polsce 24-godzinna stacja radiowa stworzona w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Podkreśla, że Polskie Radio Kierowców to bardzo nowoczesny i innowacyjny projekt.
Prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia dr Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio
1200_Polskie_Radio_Kierowców.jpg
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. Takie będzie Polskie Radio Kierowców - nowy program Polskiego Radia.

>>ZAPRASZAMY DO SERWISU POLSKIE RADIO KIEROWCÓW<<

- Będzie to antena dostępna w DAB+, w internecie, poprzez aplikację. DAB+ jest związane z pionierskim ruchem Polskiego Radia w kierunku cyfryzacji swoich anten. Wkrótce wszystkie nowo produkowane samochody będą musiały mieć zainstalowane radia z DAB-em. To tym bardziej pokazuje jak nowoczesne, jak pionierskie jest Polskie Radio. Założenia Unii Europejskiej mówią o tym, że wkrótce, za kilka lat, radiofonia będzie się przenosiła do technologii DAB - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:35 Kamińska_2.mp3 Prezes Polskiego Radia: nowatorstwo polega na tym, że będzie to antena dostępna w technologii DAB+ (IAR) 

- Jako nadawca publiczny naszą misją jest spełnianie oczekiwań słuchaczy, ale także dbałość o ich komfort i bezpieczeństwo. W tym wypadku właśnie, Polskie Radio Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach - tłumaczy Agnieszka Kamińska.

Autostrada korek ruch drogowy shutt free-1200.jpg
"Bezpieczeństwo na drogach to temat misyjny". Rafał Weber o Polskim Radiu Kierowców

- Program będzie 24-godzinny, pojawią się tam audycje związane z bezpieczeństwem drogowym, poradnictwem motoryzacyjnym. Będzie też sporo sportu związanego z motoryzacją. Pojawi się bardzo dużo dobrej, dynamicznej muzyki - mówi prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:32 Kamińska_1.mp3 Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców (IAR) 

Informacje w różnych językach

Agnieszka Kamińska dodaje, że program Polskiego Radia Kierowców sprofilowany został całkowicie pod potrzeby słuchaczy zmotoryzowanych, polskich i zagranicznych poruszających się po polskich drogach. Na antenie będą serwisy w językach obcych: angielskim, niemieckim i ukraińskim.

 - Kierowcy poruszający się po naszych drogach, będą mieli okazję usłyszeć informacje w odpowiednim języku. Te informacje w obcych językach przygotowują koledzy z Polskiego Radia dla Zagranicy, a więc specjaliści - zaznacza Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:28 AK_RK_serwisy_zagr.mp3 Polskie Radio Kierowców będzie miało na swojej antenie serwisy także w językach obcych - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska (IAR) 

Podkreśla, że "Polskie Radio Kierowców współpracuje z policją i Inspekcją Transportu Drogowego. Również z instytucjami, które zajmują się sportowcami". - Mam tutaj na myśli PKN Orlen, który umożliwia nam kontakt - a więc i słuchaczom - z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem czy Jakubem Przygońskim - a są to nazwiska, które kojarzą się z wielkimi sukcesami, jeśli chodzi o sport motorowy - mówi prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:26 AK_RK_wspolpraca.mp3 Polskie Radio Kierowców współpracuje z policją i Inspekcją Transportu Drogowego, a także z instytucjami, które zajmują się sportowcami - podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska (IAR) 

Odpowiedź na oczekiwania słuchaczy

Szefowa projektu Polskie Radio Kierowców Edyta Poźniak podkreśla, że program jest odpowiedzią na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.

transport podróż samochód free 1200.jpg
"To bardzo potrzebna antena". Witold Kołodziejski o Polskim Radiu Kierowców

- To 24-godzinna antena, która jest dynamiczna oraz ma atrakcyjną i nowoczesną formę. Ma trzy filary: informacja, edukacja i bezpieczeństwo. Mamy ambicje, by być najlepiej poinformowaną stacją w kraju - mówi.

Posłuchaj
00:29 pozniak2.mp3 Edyta Poźniak podkreśla, że Polskie Radio Kierowców to bardzo nowoczesny projekt (IAR) 

Atutem Polskiego Radia Kierowców są także: doskonałe poradnictwo i znakomici dziennikarze motoryzacyjni.

- Prowadzącymi będą pasjonaci, młodzi dziennikarze. Mają oni wiedzę o nowych technologiach w motoryzacji czy motosporcie. Jedna z naszych prowadzących jest drifterką. Mamy prowadzących, którzy sami, w warsztacie, naprawiają swoje auta, więc wiedzą co mówią. Jest też osoba, która jest zapalonym rowerzystą, więc będzie ona mogła pokazywać jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem ruchu - z perspektywy dwóch kół. Nie zapominamy oczywiście o pieszych - podkreśla Edyta Poźniak.

Posłuchaj
00:35 pozniak-prow.mp3 Edyta Poźniak mówi o dziennikarzach prowadzących programy na antenie Polskiego Radia Kierowców (IAR)

- Polskiego Radia Kierowców można słuchać dzięki aplikacji, która jest już dostępna. Będzie ona również w cyfrowych odbiornikach, w technologii DAB+. Będziemy również dostępni w internecie, gdzie będzie specjalna strona internetowa. Zachęcam do sięgania po to źródło informacji, ponieważ strona będzie przedłużeniem anteny. Bardzo dużo materiałów znajdzie się w podcastach, będą artykuły, ciekawostki czy informacje drogowe - tłumaczy szefowa projektu.

Posłuchaj
00:26 pozniak-aplik.mp3 Edyta Poźniak tłumaczy jak słuchać Polskiego Radia Kierowców (IAR) 

***

Stacji można słuchać na żywo w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, w internecie oraz w systemie radia cyfrowego DAB+. Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami "Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej" (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 roku. Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie, a nowa aplikacja mobilna Polskiego Radia już zyskała ogromne uznanie użytkowników.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lepiej widoczni, widocznie lepsi". Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 17:10
Wypadki na drogach z udziałem dzieci niestety zdarzają się. Z policyjnych statystyk wynika, że więcej poszkodowanych jest wśród starszej młodzieży, która - wydawałoby się - już powinna znać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Warto skorzystać z rad ekspertów, żeby zapewnić małoletnim bezpieczeństwo na drodze. A przede wszystkim zadbać o odblaski.
rozwiń zwiń