X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Giertych i Krauze zatrzymani przez CBA. Pranie pieniędzy i przywłaszczenie środków spółki

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:40
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek m.in. adwokata, b. posła Romana Giertycha i biznesmena Ryszarda Krauze - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.
Roman Giertych i Ryszard Krauze
Roman Giertych i Ryszard KrauzeFoto: PAP/Leszek Szymański, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Stanisław Żaryn podkreślił, że "CBA rozbiło grupę, która wyrządziła szkodę spółce giełdowej na kwotę około 90 mln złotych".

- W ramach tego śledztwa funkcjonariusze zatrzymali Ryszarda K., biznesmena, a także byłego posła i adwokata Romana G. oraz dziesięć innych osób. - powiedział.

- Cała sprawa dotyczy działania zorganizowanej grupy, która w sposób skoordynowany prowadziła działalność przestępczą, mającą na celu wyprowadzanie środków ze spółki giełdowej, przywłaszczanie i pranie brudnych pieniędzy - dodał.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił, że sprawa jest prowadzona przez CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Poznaniu. - W tej chwili cały czas trwają czynności związane z zatrzymaniami - poinformował Stanisław Żaryn.

Podkreślił też, że po trwających czynnościach zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

O sprawie na Twitterze informuje również córka znanego adwokata.

"Akcja trwała kilkadziesiąt sekund"

CBA dokonało zatrzymania Giertycha przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie. Świadkowie widzieli funkcjonariuszy w cywilu, którzy ujęli adwokata na ulicy. Kajdanki założyli mu dopiero w samochodzie.

- Tak wysoki i charakterystyczny człowiek od razu rzuca się w oczy. Widziałem jak przed wejściem do Sądu Okręgowego w Warszawie na pasie do skrętu zatrzymały się samochody na przemyskich numerach rejestracyjnych. Gdy Giertych wyszedł z sądu, funkcjonariusze w cywilu podeszli do niego, zatrzymali i wsadzili do samochodu. Widziałem, ze kajdanki zakładali mu dopiero w pojeździe. Nie było żadnych mediów, żadnego zamieszania. Akcja trwała dosłownie kilkadziesiąt sekund - powiedział PAP świadek zdarzenia.

jp