X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:36
- Nie ma w tym momencie nic ważniejszego dla rządu niż to, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polaków - przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej wraz z Ministerstwem Zdrowia. Wsprowadzając nowe obostrzenia, podkreślił, że koronawirus jest "realnym zagrożeniem, realnym niebezpieczeństwem".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

ZAPIS TRANSMISJI

Premier wymienił "strategiczne cele", jakie stoją przed rządem. - Chronić zdrowie Polaków, przede wszystkim seniorów (...), drugi cel to zapewnienie właściwego funcjonowania służby zdrowa. Utrzymanie pracującej gospodarki to trzeci cel - przekazał Mateusz Morawiecki.

duda 1200 pap (12).jpg
"Myj ręce, noś maseczkę, chroń seniorów". Prezydent apeluje

"Wygramy tę walkę"

Premier podkreślił, że "wygramy tę walkę, ale wygramy ją tylko, jeśli będziemy solidarni". - Zostań w domu - powiedział Mateusz Morawiecki, przypominając tym samym podstawowe zalecenie rządu w trakcie pandemii.

- Sytuacja, w której Polska się znajduje różni się od sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia w marcu i kwietniu. Już nie mamy do czynienia z ogniskami koronawirusa. Wirus jest już wszędzie, mówimy o transmisji poziomej - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

- Jest droga pośrednia, jest droga zdroworozsądkowa, która jednak zakłada szereg rygorów, szereg obostrzeń i zakłada, że będziemy wszyscy tych obostrzeń przestrzegali - stwierdził premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że bardzo ważne jest, aby szcególnie seniorzy pozostali w domach, jeśli to możliwe. Podkreślił, że "samorządy, MOPS, GOPS, harcerze, wolontariusze, WOT pomogą w dowiezieniu lekarstw, żywności czy niezbędnych artykułów". Zaapelował również o to, aby każdy, kto może, pracował zdalnie.

Czytaj także: 

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Pietrzak: mamy inteligentny rząd, który nie boi się podejmować ryzykownych decyzji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:47
- Bardzo dobrze mieć inteligentnych ludzi w rządzie, którzy właśnie z dnia na dzień potrafią podejmować ryzykowne, potrzebne decyzje. Taki mamy rząd i rezultaty ich pracy widać - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert apeluje: społeczeństwo musi przestrzegać zaleceń, a nie udawać, że to robi

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:34
- Aby zatrzymać epidemię, większość społeczeństwa musi z oddaniem przestrzegać zasad, a nie udawać, że to robi. Nie mamy szczepionek i skutecznego leczenia, pozostaje nam tylko dystansowanie się, higiena rąk, unikanie chorych i noszenie maseczek - powiedział przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii dr hab. Ernest Kuchar.
rozwiń zwiń