X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tysiące osób ukaranych mandatem ostatniej doby za niezakrywanie nosa i ust. Apel policji o przestrzeganie obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 11:29
- Ostatniej doby pouczyliśmy ponad 1080 osób niezakrywających ust i nosa, nałożyliśmy mandat w stosunku do ponad 3690 osób, a w ponad 570 przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Funkcjonariusze policji, zdjęcie ilustracyjne
Funkcjonariusze policji, zdjęcie ilustracyjneFoto: Damian Pankowiec/shutterstock

Policjant przekazał, że sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa od chwili jego wprowadzenia w sumie funkcjonariusze pouczyli ponad 198,5 tys. osób, w ponad 59 tys. przypadków ukarali je mandatem karnym, a w ponad 15 tys. przypadków skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Dodał, że od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policja 20,1 mln razy sprawdzała też osoby skierowane na kwarantannę.

koronawirus 1200.jpg
Ponad 7 tys. nowych zakażeń COVID-19 i kolejne zgony. Resort zdrowia podał dane

- Ostatniej doby sprawdziliśmy aż ponad 270 tys. osób skierowanych na kwarantannę, w ok. 880 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - podał insp. Mariusz Ciarka.

Najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem wśród policjantów

Przypomniał, że Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny na osoby uchylające się od obowiązku kwarantanny może nałożyć zgodnie z ustawą z 2008 roku o zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi karę pieniężną do kwoty 30 tys. zł.

Rzecznik KGP przekazał też najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem wśród policjantów.

Czytaj również:

Wynika z nich, że od początku działań zakażonych nim zostało ok. 2214 policjantów oraz 264 pracowników policji, a wyzdrowiało 870 policjantów oraz 115 pracowników policji. Na kwarantannie przebywa obecnie ok. 2160 funkcjonariuszy, a ponad 11280 policjantów ją zakończyło.

"Wirus nie omija mundurowych"

- Te liczby pokazują, że wirus nie omija mundurowych, mimo zachowywanych środków ostrożności. Liczba zarażonych z dnia na dzień jest większa - przekazał insp. Mariusz Ciarka.

Podał także, że ostatniej doby policjanci skontrolowali ponad 3360 środków publicznego transportu zbiorowego, a od początku wprowadzenia obostrzeń w tych środkach komunikacji przeprowadzili już ponad 161 tys. kontroli.

- Od początku działań skontrolowano również ok. 277,7 tys. placówek handlowych oraz ok. 2,7 tys. miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki. Skontrolowano również ok. 9,7 tys. miejsc organizacji wesel - podkreślił rzecznik KGP.

kad

Czytaj także

Ponad 4 tys. mandatów w ciągu doby. Policja sprawdza przestrzeganie obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 11:03
- Ostatniej doby pouczyliśmy ponad 2 tys. osób, nałożyliśmy mandat na ponad 4 tys. osób, a w ponad 600 przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń