X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Polsce. Premier: stadion PGE Narodowy będzie wkrótce gotowy do nowej roli

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:36
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że wkrótce Stadion PGE Narodowy "będzie gotowy do nowej roli".
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: ArtMediaFactory/ Shutterstock

"Wiosną podjęliśmy decyzję, że w razie potrzeby, w przestrzeniach biurowych stadionu przygotujemy szpital polowy dedykowany chorym na koronawirusa. To obiekt, który ma stwarzać takie możliwości ze względu na infrastrukturę: przestrzeń, instalacje, parkingi, komunikację itd. W ciągu kilku najbliższych dni, przy współpracy sztabu najlepszych specjalistów ze szpitala MSWiA w Warszawie na czele z doktorem Arturem Zaczyńskim, przygotujemy na tej bazie szpital polowy, dysponujący 500 miejscami, w tym 50 na OIOMie" - napisał premier.

Wkrótce Stadion PGE Narodowy będzie gotowy do nowej roli. 🇵🇱 Wiosną podjęliśmy decyzję, że w razie potrzeby, w...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 19 października 2020

"Czas na ciężką pracę"

koronawirus free maseczki free shutt 1200 .jpg
Premier nie wyklucza kolejnych obostrzeń z powodu pandemii. Podał możliwy termin

We wpisie szef rządu podkreśla, że nie jest to szpital na teraz, "bo służba zdrowia, choć z trudnościami, zapewnia opiekę chorym na COVID-19".

"Musimy jednak brać pod uwagę najgorsze scenariusze. W całym kraju, w każdym z województw, przygotowujemy plan budowy podobnych, tymczasowych placówek. To wielkie wyzwanie logistyczne, jakiego państwo polskie nie podejmowało od czasów wojny.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi tysięcy lekarzy, żołnierzy, funkcjonariuszy i urzędników Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Kancelarii Premiera, zapewnimy bezpieczne miejsca dla wszystkich, którzy będą potrzebowali pomocy"- pisze szef rządu.

Czytaj także:

Premier dziękuje też wszystkim, dzięki którym ten projekt jest realizowany. "To nie jest czas na ironiczne żarty i bezsensowne ataki, ale na ciężką pracę i solidarność z chorymi oraz tymi, którzy niosą pomoc. Jestem przekonany, że zjednoczeni wygramy tę walkę!'- podkreśla premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

pkr

Czytaj także

Premier: walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:36
- Nie ma w tym momencie nic ważniejszego dla rządu niż to, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polaków - przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej wraz z Ministerstwem Zdrowia. Wsprowadzając nowe obostrzenia, podkreślił, że koronawirus jest "realnym zagrożeniem, realnym niebezpieczeństwem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o strategii walki z pandemią: idziemy drogą środka

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 15:33
"Nie poszliśmy błędną drogą budowania tzw. zbiorowej odporności" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. "Nie idziemy też drogą państw, które kolejny raz wprowadzają całkowity lockdown. Idziemy drogą środka" - dodał na Facebooku. 
rozwiń zwiń