X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekty walki z pandemią w sejmowej komisji zdrowia. Propozycja PiS najbardziej rozbudowana

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 15:30
Sejmowa komisja zdrowia rozpoczęła w środę po południu rozpatrywanie czterech projektów ustaw autorstwa PiS, KO, PSL i Lewicy, związanych z walką z koronawirusem. Za główny uznała projekt Prawa i Sprawiedliwości.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ambasada Studio / Shutterstock.com

W Sejmie o godzinie 14.00 rozpoczęło się posiedzenie komisji zdrowia, która łącznie rozpatruje cztery projekty poselskie dotyczące walki z epidemią COVID-19.

pap_niedzielski1200.jpg
Minister zdrowia: sytuacja jest bardzo poważna, musimy zwiększyć obostrzenia

Przewodniczący komisji Tomasz Latos (PiS) poinformował, że komisja za główny uznała najbardziej rozbudowany z projektów, czyli projekt Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in. wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii, podwyższenie ich wynagrodzeń i ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza UE.

Czytaj także:

Rozpatrywane będą także propozycje zawarte w projektach KO, Lewicy i PSL. Projekt Lewicy zakłada ustawowe uregulowanie obowiązku zakrywania ust i nosa. Propozycja PSL przewiduje przyznanie w czasie pandemii pracownikom ochrony zdrowia comiesięcznego dodatku w wysokości 1500 zł. Z kolei klub KO przygotował projekt, który ma pomóc samorządom sprawniej działać w czasie pandemii.

Wkrótce po rozpoczęciu posiedzenia komisji przewodniczący Latos, na prośbę posłów, ogłosił piętnastominutową przerwę, aby członkowie komisji mogli uporządkować liczne poprawki i przekazać je do Biura Legislacyjnego. Posiedzenie zostało wznowione o godz. 14.45.

Badania nad szczepionką na COVID-19

dn

Czytaj także

Nowa ustawa ws. COVID-19. Wyższy dodatek dla lekarzy skierowanych do walki z COVID

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:38
– Dodatek dla lekarzy, który w tej chwili wynosi 50 proc., będzie wynosił 75 proc. W tej trudnej sytuacji odpowiedzialność nie może być identyczna, jak wtedy, gdy służba zdrowia funkcjonuje normalnie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Latos, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. Projekt nowelizacji ustawy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:03
Do Sejmu wpłynął projekt noweli ustaw dot. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Wnioskodawcą jest grupa posłów PiS. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu projektem we wtorek ma się zająć Sejm.
rozwiń zwiń