more_horiz
Wiadomości

Proces o zabójstwo gen. Marka Papały. Znamy termin wyroku

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 06:37
W Sądzie Okręgowym w Warszawie ma dziś zostać ogłoszony wyrok w sprawie zabójstwa byłego generała policji Marka Papały. Proces trwa od pięciu lat. Głównemu oskarżonemu, Igorowi M. pseudonim Patyk, grozi dożywocie.
Podejrzani o zabójstwo Marka Papały doprowadzeni do sądu na jedną z rozpraw - zdj. archiwalne
Podejrzani o zabójstwo Marka Papały doprowadzeni do sądu na jedną z rozpraw - zdj. archiwalne Foto: Łukasz Szeląg/East News/REPORTER

Razem z nim na ławie oskarżonych jest sześć innych osób. Igor M. został oskarżony o zastrzelenie generała, pozostali o kradzieże samochodów i rozbój na Papale. Wobec nich prokuratura żąda od 3 do 15 lat więzienia.

Proces Papała PAP 1200.jpg
Mowy końcowe w procesie dot. zabójstwa Marka Papały. Niedługo wyrok

Ustalenia prokuratury oparte były na zeznaniach świadka koronnego Roberta P. - byłego członka grupy przestępczej, do której należał główny oskarżony. Zdaniem śledczych generał policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów.


Posłuchaj
00:48 10705612_1.mp3 W Sądzie Okręgowym w Warszawie możliwe ogłoszenie wyroku w sprawie zabójstwa M. Papały (IAR)

 

Obrona dowodziła, że zeznania świadka koronnego są wątpliwe, a nikt z oskarżonych nigdy nie nosił broni - pod groźbą usunięcia z grupy przestępczej. Domaga się uniewinnienia Igora M. z zarzutu zabójstwa.

Przed ogłoszeniem wyroku - od godz. 10.30 - mają być kontynuowane mowy końcowe.

Marek Papała został zastrzelony w Warszawie w 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał. To drugi proces w tej sprawie. W pierwszym oskarżeni o zlecenie morderstwa gangsterzy Andrzej Z. ps. Słowik i Ryszard B. zostali uniewinnieni.

mg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem