X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Coś chyba poszło bardzo nie tak". Plakat Strajku Kobiet to propagandowa grafika III Rzeszy

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 03:00
Niemiecki plakat propagandowy z okresu II wojny światowej nakłaniający Polki do wyjazdu do Rzeszy został wykorzystany jako grafika Strajku Kobiet. - Coś chyba poszło bardzo nie tak - skomentował wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.
Szokujący plakat na Strajku Kobiet
Szokujący plakat na Strajku KobietFoto: Instagram/juliamirny

Niemiecki plakat propagandowy z okresu II wojny światowej miał nakłaniać Polki do wyjazdu do Rzeszy. Widać na nim uśmiechnięte młode kobiety w oknie pociągu. Pod grafiką widnieje napis: "Polskie kobiety i dziewczęta w drodze na roboty do Rzeszy. Ich radosne oczekiwanie nie dozna rozczarowania".

Wyświetl ten post na Instagramie.

✊🏼🖤🩸🤬 #strajk #strajkkobiet #abortionrights #humanrights #womenrights #mybodymychoice

Post udostępniony przez Julia Mirny (@juliamirny)

Grafik Julia Mirny przerobiła plakat na potrzeby Strajku Kobiet, umieszczając na twarzach kobiet maseczki z charakterystyczną czerwoną błyskawicą. Oryginał szybko rozpoznali internauci.

"Coś chyba poszło bardzo nie tak" - skomentował w czwartek wieczorem wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Od ubiegłego czwartku w całej Polsce odbywają się wielotysięczne protesty przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Czytaj także:

W czwartek przed południem Stowarzyszenie Adwokackie "Defensor Iuris" ujawniło, że prokurator krajowy Bogdan Święczkowski skierował do prokuratorów regionalnych polecenie, w którym wskazuje m.in., jakie czynności powinni podejmować w związku z odbywającymi się protestami.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małżeństwo Gwiazdów pod katedrą w Oliwie. Legendy Solidarności bronią jej przed Strajkiem Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 20:59
Podczas trwających od ubiegłego czwartku protestów w wielu polskich miastach niejednokrotnie doszło do ataków na kościoły. W związku z tym pod szeregiem świątyń gromadzą się ludzie, których celem jest bronić przybytków przed agresją demonstrantów. Katedry w Gdańsku-Oliwie bronią m.in. Andrzej i Joanna Gwiazdowie - legendy Solidarności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manifestacja przed siedzibą TVP. Protestujący blokują Plac Powstańców Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 21:01
Przed siedzibą TVP trwa protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Zgromadzeni argumentują, że telewizja tworzy propagandę skierowaną przeciw kobietom. Plac Powstańców Warszawy jest zablokowany przez demonstrantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skrajna nieodpowiedzialność, zagrożenie dla życia wielu osób". Prokuratura Krajowa o protestach ws. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 21:29
Osoby, które organizują nielegalne zgromadzenia, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, z czego doskonale zdają sobie sprawę - oświadczyła Prokuratura Krajowa. W komunikacie dodano, że organizowanie obecnie ulicznych protestów "jest skrajnie nieodpowiedzialne".
rozwiń zwiń