X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS z największym wzrostem poparcia

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:28
Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory parlamentarne PiS otrzymałby 36,8 proc. głosów, KO - 29,3 proc. Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 - 12,7 proc. - wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Na Lewicę chciało głosować 9,4 proc. wyborców, a na Konfederację - 6,6 proc.
Budynek Sejmu RP
Budynek Sejmu RPFoto: Grand Warszawski/shutterstock

Poza Sejmem znalazłaby się Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15), która uzyskała w sondażu 4,6 proc. wskazań; "inni" 0,6 proc.

Największy wzrost PiS

W stosunku do badania sprzed dwóch tygodni zyskały: PiS - 3,4 punkty procentowe, KO - 2,5 pkt. proc. i Koalicja Polska - 0,5 pkt. proc.

twitter sejm free 1200 (1).jpg
PiS liderem, spadła liczba niezdecydowanych. Nowy sondaż

W porównaniu z badaniem z końca października straciły Polska 2050 - 0,3 pkt proc., Lewica - jeden punkt proc. oraz Konfederacja - 2,1 pkt proc. Mniejsze są też o 3 pkt. proc. wskazanie na "inne" partie.

W przeliczeniu na mandaty wyniki prezentują się następująco: PiS - 210, KO - 144, Polska 2050 - 58, Lewica - 35, Konfederacja - 12.

Czytaj także:

Frekwencja ponad 50 proc.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 55 proc. - do tej grupy badanych, którzy zadeklarowali, że będą głosować i określiły na jaką partię odniesione są wyniki poszczególnych ugrupowań.

Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 listopada 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować.

fc

Czytaj także

Większość Polaków popiera politykę Jarosława Kaczyńskiego. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 09:32
Aż 57 proc. respondentów wyraża poparcie dla piątki dla zwierząt, czyli ustawy, która zakazuje m.in. hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego - wynika z sondażu opublikowanego w piątkowym "Super Expressie". Jak przypomniano, przepisy te zaproponował Jarosław Kaczyński, który ma objąć funkcję wicepremiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trudno jest dziś złapać społeczny puls". Dr Rydliński o sondażach preferencji politycznych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 22:11
- W ostatnich dniach pojawił się szereg sondaży, które są mało sensowne. Przy tak dużym przesileniu politycznym badania preferencji partyjnych powinno się przeprowadzać po paru tygodniach od tych wydarzeń - powiedział dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń