X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Byłby porażką niemieckiej prezydencji". Czarnecki o braku porozumienia ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 21:47
- Brak przed końcem roku porozumienia w sprawie budżetu UE na lata 2021-2027 byłby porażką polityczną niemieckiej prezydencji w UE - ocenił w poniedziałek europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).
Europoseł PiS Ryszard Czarnecki
Europoseł PiS Ryszard CzarneckiFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

- Polska zapowiadała weto wcześniej. Nie może być mowy o zaskoczeniu. Jeżeli niektóre kraje wyobrażają sobie Unie jako organizację, gdzie chwilowa większość przegłosowuje chwilową mniejszość, no to na to zgody Polski być nie może. Przecież nawet instytucje UE, jak Europejski Trybunał Obrachunkowy, jak służby prawne Rady Europejskiej, ostro skrytykowały propozycję mechanizmu dotyczącego praworządności - powiedział.

parlament europejski 1200.jpg
Fundusze UE a praworządność. Kuźmiuk: nie możemy dać do ręki urzędnikom ideologicznej pałki

Dodał, że istnieją obawy, że regulacje będą służyły jako "kij bejsbolowy wobec państw, które - na przykład - prowadza niezależną politykę wobec migracji".

Czytaj także:

- Brak porozumienia w sprawie budżetu UE na lata 2021-2027 do końca roku oznaczałby porażkę polityczną niemieckiej prezydencji w UE. Po raz pierwszy w historii nie zostałby uchwalony budżet przed perspektywą finansową. Jeśli Niemcy będą dalej tak ostro licytowały, to na pewno ten budżet nie powstanie - oświadczył Czarnecki.

pkr

Czytaj także

Fundusze unijne a praworządność. Piekarska: Polska po raz kolejny staje się problemem dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 15:00
- Unia Europejska opiera się na określonych wartościach. Przystąpienie do niej wiąże się z przestrzeganiem tych wartości. Praworządność i niezależne sądownictwo są czymś, na co wszyscy się godzimy - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń