more_horiz
Wiadomości

Uroczystość zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 21:49
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim.
Para prezydencka podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim
Para prezydencka podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu PrezydenckimFoto: Igor Smirnow / KPRP / prezydent.pl

- Wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Wesołej Chanuki dla całej społeczności żydowskiej w Polsce - powiedział Andrzej Duda. Przypomniał jednocześnie, że uroczystość zapalania świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim zainaugurował świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński.

Zobacz także: uroczystość zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckich

Źródło: youtube.com/Prezydent.pl

Andrzej Duda akcja charytatywna FB 1200.jpg
"Zachęcam Państwa do pomagania!". Prezydent zaangażował się w zbiórkę dla chorej 3-miesięcznej dziewczynki

Wspomnienie Lecha Kaczyńskiego

Posłuchaj
00:28 Andrzej Duda Chanuka IAR.mp3 Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych (IAR)

- Jest to dla mnie tym większa radość, że ciesząc się wraz z panami rabinami, z całą społecznością żydowską, mogę zarazem wspominać także prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię, u boku których miałem zaszczyt służyć Polsce w tamtym czasie, ponad 10 lat temu, i z myślą o których służę mojemu krajowi i wszystkim jego mieszkańcom niezależnie od tego, jakiej są narodowości - zaznaczył prezydent.

Zobacz także:

Nie ma Festiwalu Kultury Żydowskiej, jest Prolog

Para prezydencka w Dniu Osób Niepełnosprawnych: pomagajmy tym, którzy pomocy potrzebują, ale rzadko o nią proszą

W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia miesiąca kislew. W kalendarzu gregoriańskim jej obchody przypadają od listopada do grudnia. Chanuka jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich, obchodzonym przez osiem dni. Każdego z nich po zapadnięciu zmroku Żydzi zapalają jedną świecę na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku.

jmo

Zobacz także

Zobacz także