X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Janda odkręca kota ogonem: boję się, że spotka mnie coś złego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:45
- Ja się po prostu boję. Zwyczajnie, bardzo państwa przepraszam, ale po raz pierwszy w życiu w tym kraju boję się, że spotka mnie coś złego. To zostało nakręcone przez media publiczne, prawicowe - stwierdziła aktorka i reżyser Krystyna Janda na antenie TVN24. Jej słowa odnoszą się do fali krytyki związanej z zaszczepieniem osób ze świata kultury poza kolejnością, w czym zajmowała ona centralną pozycję.
Aktorka Krystyna Janda
Aktorka Krystyna JandaFoto: PAP/Rafał Guz
1200_Niedzielski_TT.png
Minister zdrowia: doszło do celowego złamania zasad programu szczepień. Są podstawy do finansowej kary

Fala nienawiści, która się wylała, przekroczyła wszelkie granice. Ludzie pisali do mnie, że życzą mi śmierci, że podpalą teatr. Nasi pracownicy odbierają telefony z groźbami, zaczęliśmy to nagrywać. To jest niemożliwe, to jest coś tak nieprawdopodobnego. […] Myśmy nie zrobili nic złego. Nawet jeżeli zrobiliśmy coś, co państwo uważają za złe, to zrobiliśmy to bez świadomości. Poinformowano nas, że nikomu nic nie zabieramy. Że nikogo nie ma na szczepienia, a to się zmarnuje - mówiła Janda.

Czytaj także:

Waldemar Kraska PR1 1200.jpg
"Poczuli się równiejsi niż inni". Kraska o osobach zaszczepionych poza kolejnością

- Ja się po prostu boję. Zwyczajnie, bardzo państwa przepraszam, ale po raz pierwszy w życiu w tym kraju boję się, że spotka mnie coś złego. To zostało nakręcone przez media publiczne, prawicowe - stwierdziła.

***

30 grudnia Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) poinformował, że Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do jego Centrum Medycznego, które prowadzi akcję szczepień, dodatkową pulę dawek, poza pulą szczepionek przeznaczonych dla etapu zerowego. Zaznaczono, że "zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami objęto też szereg osób ze świata kultury, m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19".

Tego samego dnia wpis WUM upubliczniła na swoim Facebooku aktorka Krystyna Janda, informując, że jest zaszczepiona. "Tak jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka - napisała na FB artystka.

Wśród aktorów, reżyserów i piosenkarzy, którzy potwierdzili fakt zaszczepienia się, obok Krystyny Jandy znaleźli się, m.in.: Olgierd Łukaszewicz, Radosław Pazura, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna.

wpolityce.pl/twitter.com/300polityka.pl/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 22:30
- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gosek: nie może być tak, że polityk albo celebryta wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 09:21
- Doszło do sytuacji skandalicznej, nie możemy się traktować w taki sposób, że jest jakaś grupa wybrańców. Celebryci tłumaczą to tym, że mieli być objęci programem ambasadorów szczepień, tylko nikt nie zobaczył tych filmów, jak się szczepią - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek, odnosząc się do szczepień celebrytów. Gościem audycji był także Michał Jaros z Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachowali się w sposób nieetyczny". Szef KPRM o zaszczepionych poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 09:23
- Uważam, że to jest sprawa absolutnie niedopuszczalna, żeby jakieś osoby przy okazji szczepień były traktowane w sposób lepszy niż wszyscy pozostali - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że zdecydowana większość placówek medycznych nie ma problemu z wyborem, kogo szczepić.
rozwiń zwiń