X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Elity III RP uważają, że mogą więcej". Michał Woś o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:00
- Medycy byli skreślani z listy, a na ich miejsce wrzucani byli celebryci. To jest skandal, który pokazuje mentalność elit III RP, czyli kolesiostwo, cwaniactwo, wszystko po znajomości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Michał Woś
Michał WośFoto: PR24/AK

Rok 2021 rozpoczął się w przestrzeni medialnej nerwowo i niespokojnie. Od kilku dni opinia publiczna oburzona jest zachowaniem niektórych postaci świata kultury, polityki i biznesu, które wykorzystując swój status społeczny, postanowiły zaszczepić się przeciw koronawirusowi poza kolejką. Niektóre z nich, jak np. założyciel TVN, Mariusz Walter, zamiast przeprosić, twierdzą, że nie czują się winne.

Posłuchaj
16:49 _PR24_AAC 2021_01_05-07-15-01.mp3 "Elity III RP uważają, że mogą więcej". Michał Woś o szczepieniach celebrytów (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

- Przyzwoitość powinna nakazywać tym ludziom, aby się przyznać. Prokuratura otrzymała zawiadomienia, aby przyjrzeć się sprawie, przeprowadzić śledztwo i wskazać osoby odpowiedzialne - powiedział na naszej antenie we wtorek rano wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś.

gaciong 1200 pap.jpg
Rektor WUM tłumaczy się ze szczepień celebrytów. "Jest mi niezmiernie przykro"

"Powinno zostać przeprowadzone śledztwo"

Wiceminister sprawiedliwości zwracał uwagę na to, że "ani Krystyna Janda, ani Leszek Miller nie są na pierwszej linii walki z koronawirusem". - Wepchali się przed osoby walczące z pandemią i to jest rażące. To kwintesencja podejścia tych tzw. moralnych właścicieli państwa do innych Polaków. Wg nich, im zawsze wolno więcej - wskazał.

Michał Woś podkreśla, że w tej bulwersującej sprawie powinny zostać przeprowadzone nie tylko kontrole, ale i śledztwo. - Powinna zostać wykonana nie tylko ocena sytuacji związana z kontrolą NFZ na WUM, ale również i ocena prawno-karna, powinno zostać przeprowadzone śledztwo - tłumaczył.

- Prokuratura ma do tego prawo. W mojej opinii przekroczono prawo karne - dodał.

Czytaj także:

W dalszej części rozmowy z Dorotą Kanią polityk m.in. skomentował obecną sytuację polityczną w kraju oraz to, jak zapowiada się nowy 2021 rok. - Jest grupa posłów PSL, która "mruga okiem" i chciałaby przez najbliższe trzy lata bliżej współpracować z PiS. Zjednoczona Prawica ma się dobrze, wróciło do niej dobre twórcze napięcie - mówił. Więcej w "24 Pytania/Rozmowa Poranka".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 04.01.2021
Godzina emisji: 7.15

ks

Czytaj także

Dr Sutkowski o szczepieniu celebrytów poza kolejką: mam nadzieję, że nie będzie to już miało miejsca

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:35
- Z punktu widzenia etycznego należy postawić pytanie czy było to działanie zgodne z etyką i duchem tego wszystkiego co o Narodowym Programie Szczepień mówiono - powiedział dr Michał Sutkowski. Odniósł się w ten sposób do szczepienia przez Warszawski Uniwersytet Medyczny wpływowe osoby i celebrytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit". Prof. Chwedoruk o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:27
- Afera szczepionkowa pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit społecznych. Alienacji, która stała się jedną z przyczyn porażek opozycji w wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 22:30
- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
rozwiń zwiń