X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mamy ponad 100 tys. zaszczepionych Polaków. Szef KPRM: cieszmy się, że dobrze to idzie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:50
Pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Michał Dworczyk poinformował, że do 15.00 zaszczepiło się ponad 114 tys. osób. Informację tę przekazał na zakończenie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, poświęconej Narodowemu Programowi Szczepień.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

We wtorek od godz. 10.00 trwało posiedzenie sejmowej komisji zdrowia poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Tuż przed zakończeniem posiedzenia komisji Michał Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, poinformował, że do godz. 15.00 wykonano w naszym kraju 114 tysięcy szczepień przeciwko COVID-19. - 250 tysięcy szczepień zamówionych jest na przyszły tydzień. Cieszmy się, że dobrze to idzie - powiedział Michał Dworczyk.

Czytaj więcej
1200_szczepionka_PAP.png
"Jest najbezpieczniejsza w historii". Prof. Banach o szczepionce na COVID-19

W Polsce 27 grudnia ub.r. rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem konsorcjum firm Pfizer i BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

Posłuchaj
00:12 10830502_1.mp3 Michał Dworczyk o liczbie zaszczepionych osób w Polsce (IAR)

Narodowy Program Szczepień

Szczepionka przeciwko COVID-19 jest szansą na powrót do normalności. 15 grudnia 2020 r. rząd przyjął Narodowy Program Szczepień (NPS). To krajowy "planer" działań związanych ze szczepienieniem - ma gwarantować, że proces ten będzie prosty, a przede wszystkim bezpieczny dla obywateli. Przyjęcie NPS poprzedzono szerokimi konsultacjami zarówno społecznymi, jak i z ekspertami. Podstawowym celem, określonym w dokumencie, jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowanie nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Uruchomiony został również portal gov.pl/szczepimysie, na którym dostępne są sprawdzone informacje na temat szczepionek, aktualności dotyczące działań rządu związanych z NPS, także zestaw często zadawanych pytań i odpowiedzi.

Czytaj także:

Rejestracja na szczepienia

Podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia poświęconej realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk zapowiedział także, że "grupa pierwsza" rozpocznie szczepienie 25 stycznia.

Czytaj więcej
1200_Morawiecki_FORUM.png
Premier: w walce z epidemią liczy się każda godzina, każdy dzień

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już w połowie stycznia 2021 r. Jak zapowiadają przedstawiciele resortu zdrowia, procedura będzie prosta i bezpieczna.

mib

Czytaj także

Minister zdrowia: kategoryczny brak akceptacji dla szczepień poza wyznaczonymi zasadami

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 16:45
- Wyrażamy kategoryczny brak akceptacji dla szczepień niezgodnych z ustalonymi regułami - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do dodatkowych szczepień przeprowadzonych w WUM. Zapowiedział w związku z tym kontrolę w szpitalu uniwersyteckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie Janda czy Miszczak". Szef KPRM pokazał prawdziwych ambasadorów szczepionkowej kampanii

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 20:37
Wśród osób biorących udział w kampanii #SzczepimySię nie ma Krystyny Jandy czy Edwarda Miszczaka, są za to Stanisław i Mateusz Banasiuk czy Cezary Pazura, którzy czekają na swoją kolej. Żadna osoba zaangażowana do kampanii nie została zaszczepiona - podkreślił w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń