X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy etap szczepień coraz bliżej. Andrusiewicz: zaczniemy od seniorów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:17
- Etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19 zdecydowanie będziemy chcieli rozpocząć od seniorów, bo najważniejsze jest dla nas wyszczepienie osób najbardziej zagrożonych powikłaniami - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP

Rzecznik MZ pytany był na czwartkowej konferencji prasowej, kiedy przeciwko COVID-19 będą szczepieni nauczyciele. - Etap pierwszy zdecydowanie będziemy chcieli rozpocząć od naszych seniorów. Najważniejsze dla nas, by zaszczepić ludzi, którzy są najbardziej zagrożeni powikłaniami, a tymi osobami są zdecydowanie osoby starsze - powiedział Andrusiewicz. Podkreślił, że osoby powyżej 60. roku życia to grupa najbardziej wrażliwa, która powinna zostać jak najszybciej wyszczepiona.

Czytaj więcej
nastolatka młodzież smutek depresja 1200.jpg
Wpływ pandemii na samopoczucie Polaków. Zobacz najnowsze badanie

- Oczywiście, jak tu podkreślałem wcześniej, również domy pomocy społecznej. To jest naszą intencją, by domy pomocy społecznej zaszczepić jak najszybciej. Myślę, że już jutro państwa poinformujemy, jak domy pomocy społecznej będą szczepione - dodał.

Na uwagę, że w takim razie nauczyciele będą szczepieni raczej w lutym niż w styczniu, odparł: "Pewnie raczej po wyszczepieniu osób starszych".

Wojciech Andrusiewicz przypomniał również, w jaki sposób osoby z grupy pierwszej będą mogły zapisywać się na szczepienia. Wyjaśnił, że 15 stycznia osoby z tej grupy będą zarejestrowane w systemie e-skierowań i będą miały do wyboru trzy sposoby zapisania się na szczepienie: poprzez internetowe konto pacjenta, przez infolinię lub w czasie wizyty w swojej przychodni. Podkreślił, że szczepienia osób będących w grupie pierwszej rozpoczną się 25 stycznia.

Proces trwa

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. Obecnie, czyli w pierwszej kolejności, szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

We wtorek szef KPRM Michał Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, zapowiedział, że szczepienia pierwszej grupy - do której zakwalifikowano osoby powyżej 60 lat, pensjonariuszy domów pomocy społecznej, pracowników służb mundurowych oraz nauczycieli - mają się rozpocząć 25 stycznia.

Czytaj więcej
szczepionka moderna1200.jpg
Szczepionka Moderny zatwierdzona w UE. Prezes URPL pokazał, w czym jest lepsza od preparatu Pfizera

Natomiast od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich innych chętnych. Będzie można umawiać się na konkretny termin za pośrednictwem infolinii 989, Internetowego Konta Pacjenta, w placówkach POZ czy w punkcie szczepień.

jbt

Czytaj także

Szczepienia przeciw COVID-19. Niepożądane odczyny będzie można zgłosić elektronicznie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 13:31
Zgłaszanie niepożądanych odczynów poszczepiennych będzie możliwe drogą elektroniczną. Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie zostało w czwartek skierowane do ogłoszenia.
rozwiń zwiń