more_horiz
Wiadomości

Bezpieczna podróż z Polskim Radiem Kierowców. Informacje o trasie i edukacja użytkowników dróg

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 12:36
Polskie Radio Kierowców wpływa na poprawę bezpieczeństwa - oceniają przedstawiciele służb nadzorujących sytuację na drogach. Mijają trzy miesiące od inauguracji dziewiątej anteny Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że treści prezentowane w Polskim Radiu Kierowców mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w trasie.

Posłuchaj
00:20 opas.mp3 Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji o roli Polskiego Radia Kierowców w poprawie bezpieczeństwa (IAR)

 

1200_samochody_droga_shutterstock.jpg
Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Kierowców: każdy, kto jeździ samochodem, potrzebuje dobrej informacji

Policjant podkreśla, że odbiorcami tej stacji są przede wszystkim kierowcy i ważne dla nich informacje z policyjnych źródeł mogą być prezentowane w szerszy sposób. To zdaniem Roberta Opasa może mieć także wpływ na poprawę drogowych statystyk.

Wiedza i informacje

Agnieszka Kamińska Prezes Polskiego Radia -V2-1200.jpg
"Wydarzenia w Dover pokazały jak potrzebna to antena". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur powiedział IAR, że rzetelne informacje i audycje o tematyce motoryzacyjnej poszerzają wiedzę użytkowników dróg.

Czytaj także:

- Każdy z kierowców może otrzymać aktualne informacje o sytuacji na polskich drogach. Dzięki takim informacjom można szybko zareagować, ominąć korki. Kierowcy wiedzą, gdzie są jakieś utrudnienia w ruchu - powiedział szef ITD.

Posłuchaj
00:20 alvin1.mp3 Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o korzyściach płynących ze słuchania Polskiego Radia Kierowców (IAR)

 

Alvin Gajadhur dodał, że ważna jest też wiedza kierowców o pracy poszczególnych służb. Zauważył, że słuchacze Polskiego Radia Kierowców są edukowani i informowani o obowiązujących przepisach i zmianach w prawie istotnych dla użytkowników dróg.

Dostępne różnymi kanałami

Polskie Radio Kierowców.jpg
Polskie Radio Kierowców podbija internet. "Jeden z najszybszych kanałów dotarcia"

Polskie Radio Kierowców działa 24 godziny na dobę, jest dostępne przez internet , cyfrowe radio DAB+ i specjalną aplikację mobilną. W ciągu trzech miesięcy działania użytkownicy odwiedzili stronę internetową ponad 194 tysiące razy, a aplikację pobrało ponad 21 tysięcy osób.

W mediach społecznościowych informacje o warunkach na drogach, utrudnieniach, poradach ekspertów dotarły na Facebooku do ponad półtora miliona osób, a na Twitterze - do blisko dwóch milionów użytkowników.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem