Kolejne branże objęte Tarczą Finansową PFR. Wsparcie wyniesie 750 mln zł
Rząd przyjął uchwałę rozszerzającą pomoc z tarczy Polskiego Funduszu Rozwoju o kolejnych 9 branż. Są to m.in. branże edukacyjna, handlowa i rozrywkowa.
2021-02-03, 07:40
Tarcza Finansowa 2.0. ma umożliwić przyznawanie mikro-, małym i średnim firmom subwencji, które będą mogły być w 100-procentach umarzane.
Powiązany Artykuł
MRPiT: od 1 lutego firmy założone w 2020 r. też dostaną pomoc z tarczy branżowej
Skorzystały już dziesiątki tysięcy firm
Jak mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, do tej pory ze wsparcia z tarczy 2.0 skorzystało ponad 22 tysięcy firm i 151 tysięcy osób. Wsparcie obejmuje małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże firmy. Z tego wsparcia skorzystało już między innymi ponad 7 tysięcy restauracji czy też placówek gastronomicznych.
Wicepremier Jarosław Gowin napisał na stronie resortu RPiT tuż po posiedzeniu rządu, że "dzięki inicjatywie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, szacowane w sumie na około 38 mld zł wsparcie z tarczy finansowej PFR 2.0 trafi do przedsiębiorców z kolejnych 9 branż. To oznacza, że docelowo może skorzystać z niego ponad 300 tysięcy podmiotów gospodarczych objętych 54 kodami PKD".
- Rekordowe 4,3 mld euro unijnych pożyczek na ochronę miejsc pracy dla Polski
- Dochód gwarantowany. "Nowy pomysł na państwo opiekuńcze?"
- Nowe zasady bezpieczeństwa weszły w życie. Zobacz, czego dotyczą zmiany
Powiązany Artykuł
Gowin: do przedsiębiorców, którzy najbardziej cierpią z powodu obostrzeń skierowano ok. 35 mld zł
Nowe branże w Tarczy Finansowej 2.0
Pomoc rządowa zostanie skierowana do przedsiębiorców prowadzących sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, działalność klubów sportowych, naukę języków obcych, sprzedaż prowadzoną w wyspecjalizowanych sklepach, pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich, produkcję filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych, postprodukcję związaną z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi, dystrybucję filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych oraz nagrania dźwiękowe i muzyczne.
Wicepremier poinformował, że wsparcie dla nowo dodanych branż wyniesie 750 mln złotych i że z szacunków rządu wynika, iż z tej formy dofinansowania będzie mogło skorzystać kolejne 5 tysięcy przedsiębiorstw.
jmo
REKLAMA