X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nauczyciele w pierwszej grupie Narodowego Programu Szczepień". Szef MEiN podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 15:58
- Od poniedziałku każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły, dyrektorzy będą rejestrować nauczycieli na szczepienia - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zachęcał nauczycieli, by zaszczepili się już w lutym.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Andrzej Hulimka/Forum
1200_Czarnek_MNiSW.png
Szef MEN: nauka zdalna nie zastąpi stacjonarnej, będą dodatkowe godziny zajęć

Czarnek mówił na konferencji prasowej, że od przyszłego tygodnia, od poniedziałku, każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły.

A dyrektorzy - jak kontynuował - korzystając z Systemu Informacji Oświatowej będą mogli "jednym kliknięciem" zgłosić i zarejestrować nauczyciela do szczepienia. - A następnie przez tych samych dyrektorów placówek oświatowych będzie komunikat dla nauczycieli, kiedy i gdzie mają się zgłosić już do szczepienia - mówił Czarnek.


Podkreślał, że procedura jest bardzo prosta i wystarczy, że nauczyciele zgłoszą się do swoich dyrektorów.


Posłuchaj
00:27 10888409_1.mp3 Przemysław Czarnek: powrót dzieci do szkół nie zależy od szczepienia nauczycieli (IAR)

 

Czarnek mówił, że w pierwszej kolejności możliwość szczepienia będzie oferowana nauczycielom wychowania przedszkolnego, osobom zatrudnionym jako pomoc nauczyciela, pomoc wychowawcy, nauczyciele klas 1-3 szkół podstawowych, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, oraz pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych.

- To są wszyscy nauczyciele, którzy dzisiaj pracują w systemie stacjonarnym - podkreślił Czarnek. Zachęcał nauczycieli, żeby już w kutym skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19.

"Pracownicy szkół, poza nauczycielami, będą szczepieni w dalszej kolejności"

 W pierwszej grupie Narodowego Programu Szczepień są nauczyciele, natomiast pozostali pracownicy szkół będą szczepieni w dalszej kolejnosci - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.


O kwestię szczepień pozostałych pracowników szkół - woźnych, czy obsługi kuchni, Czarnek został zapytany na czwartkowej konferencji prasowej.

Minister zaznaczył, że w grupie pierwszej Narodowego Programu Szczepień zapisani są nauczyciele. - Koleje grupy zawodowe będą obsługiwane w dalszej kolejności - poinformował.

dn

Czytaj także

Dostawy szczepionek do Polski. Szef KPRM o szczegółach najbliższego transportu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 19:13
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk potwierdził, że opóźniona dostawa szczepionki przeciw COVID-19 firmy Moderna dotarła do Polski w zapowiadanej liczbie 42 tysięcy dawek. Natomiast jutro jest spodziewana dostawa szczepionki z firmy Pfizer w liczbie 321 tysięcy dawek, zmniejszona o około 45 tysięcy dawek.
rozwiń zwiń