more_horiz
Wiadomości

Premier: codziennie ponaglam KE, by nie odpuszczać producentom szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 12:03
"Podejmujemy działania na forum międzynarodowym, by zwiększyć dostawy szczepionek do Polski" – zapewnił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. "Jeżeli tylko mielibyśmy dostępne dawki, to tempo szczepień byłoby dużo wyższe" – wskazał.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Twitter.com/Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku: "Codziennie ponaglam Komisję Europejską i rozmawiam z wieloma przywódcami unijnymi, żeby nie odpuszczać producentom szczepionek. Również Grupa Wyszehradzka podejmuje działania i naciska na instytucje brukselskie, żeby zamówione szczepionki jak najszybciej do nas dotarły".

Czytaj także:
szczepienie 1200 shutter.jpg
Wielki sukces kampanii społecznej #SzczepimySię. Spoty dotarły do milionów osób

Dodał, że sposób dystrybucji i organizacja szczepień były dokładnie planowane od października. - "Jeżeli tylko mielibyśmy dostępne dawki, to tempo szczepień byłoby dużo wyższe" - zaznaczył szef rządu.

Według ostatnich danych w Polsce wykonano 1 656 708 szczepień na koronawirusa.

Na rynku unijnym są trzy szczepionki przeciw COVID-19 – dwa preparaty wyprodukowane w technologii mRNA – firmy Pfizer/BioNTech (o nazwie Comirnaty) i firmy Moderna (Moderna COVID-19 Vaccine) i jeden wektorowy, czyli zawierający adenowirusa, opracowany przez brytyjsko-szwedzki koncern AstraZeneca i naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego (COVID-19 Vaccine AstraZeneca).

Czytaj także:

jbt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także