Minister zdrowia: przygotowujemy zniesienie limitów do lekarzy specjalistów, co najmniej do końca roku
- Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-02-10, 06:49
Pytany o kolejki do specjalistów przypomniał, że w czasie epidemii, by zredukować biurokratyczne obciążenia, podmioty lecznicze zwolnione były z obowiązku wprowadzania danych do systemu kolejkowego.
- Zakładamy więc, że kolejki są większe niż mamy to odzwierciedlone w systemie – przyznał minister.
Powiązany Artykuł

Rząd znosi część obostrzeń od 12 lutego. Zobacz pełną listę zmian
Zaznaczył, że na pewno można mówić o "pewnym deficycie zdrowotnym, wywołanym przez pandemię". Deficyt ten, jak kontynuował, wymaga specjalnych narzędzi rozwiązania problemu.
- Wprowadzimy program profilaktyki dla osób 40 plus, tworzymy pewien system rehabilitacji postcovidowej – podał.
REKLAMA
- Będzie polska szczepionka przeciw COVID-19? Prof. Ciach o szczegółach prac swojego zespołu
- "Potem będą płakać, że znów jest zamknięcie". Prof. Gut o osobach lekceważących pandemię
- Przygotowujemy też rozwiązanie w postaci delimityzacji wszystkich usług na poziomie specjalistyki. Nie będzie limitów do specjalistów. Miałoby to obowiązywać od drugiego kwartału, czyli od początku kwietnia, co najmniej do końca roku - poinformował.
pg
REKLAMA