X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przyznano ponad milion świadczeń 500+. Resort rodziny przedstawił dane

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:48
- Rodzice złożyli już ponad 2,2 mln wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego z programu Rodzina 500+, a ponad 1 milion świadczeń na nowy okres już zostało przyznanych - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
W ramach programu Rodzina 500+ zrealizowano już ponad milion wniosków
W ramach programu Rodzina 500+ zrealizowano już ponad milion wnioskówFoto: KieferPix/ Shutterstock

Marlena Maląg free tt MRiPS-1200.jpg
134,4 mld zł trafiło do rodzin z programu 500+. Od 1 lutego można składać wnioski na ten rok

Marlena Maląg oceniła, że "to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że wnioski można składać od 1 lutego". - Cały proces przebiega sprawnie, samorządy bez zbędnej zwłoki realizują obsługę złożonych wniosków, za co bardzo dziękuję - powiedziała szefowa resortu rodziny. Dodała, ze "najnowsze dane to również dowód na to, że możliwość składania wniosków online to bardzo duże ułatwienie dla rodziców, z którego chętnie korzystają".

Czytaj także: 

Minister rodziny wskazała, że rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek drogą tradycyjną, będą mogli to zrobić dopiero od 1 kwietnia. Zauważyła jednocześnie, że "złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze online jest bardzo proste i intuicyjne", zachęcając do wyboru tej formy. Przypomniała również, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku - a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

Nowe wnioski na nowy okres

W 2021 r. konieczne jest złożenie wniosku o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Prawo do świadczenia 500 plus będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja następnego roku kalendarzowego. 1 lutego ruszył nabór wniosków drogą elektroniczną - za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej. 


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa edycja programu "Maluch plus". Maląg: powstanie 6,2 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do 3 lat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 11:38
W przyszłym roku, w ramach programu "Maluch plus", powstanie 6,2 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do 3 lat. Samorządy otrzymają na ten cel ponad 167 mln zł - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrosła liczba rozwodów. Jakub Pacan: pewne skutki pandemii zostaną z nami na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 14:30
- Ludzie, którzy się unikali w ciągu dnia przed pandemią, to w momencie kiedy byli skazani na siebie, wiele małżeństw po prostu nie wytrzymało tej próby. Wiemy już, że bardzo wzrosła liczba rozwodów i to będzie problem - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
rozwiń zwiń