X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przebiegają bez większych problemów". Szef MEiN o szczepieniach nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 11:16
- Szczepienia nauczycieli przebiegają bez większych problemów. Mamy nadzieję, że zakończą się najdalej do połowy marca – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Szczepionki firmy AstraZeneca przygotowane do podania nauczycielom w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie
Szczepionki firmy AstraZeneca przygotowane do podania nauczycielom w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

- Pojedyncze przypadki pewnych nieścisłości czy niedociągnięć się pojawiają, ale tutaj chcę podziękować całej służbie medycznej, która organizuje te szczepienia w sposób perfekcyjny – powiedział Przemysław Czarnek na konferencji prasowej w Kuratorium Oświaty w Lublinie, która odbyła się w formie online.


pap_czarnej1200.jpg
Szef MEiN: jeszcze w tym semestrze będziemy starać się wrócić do nauczania stacjonarnego

Czarnek dodał, że z około 800 tys. uprawnionych nauczycieli na szczepienie zarejestrowanych jest 65 proc. Dotychczas zaszczepiono ponad 200 tys. Zaznaczył – powołując się na informacje szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka – że w Polsce w ubiegłym tygodniu zaszczepiono 600 tys. osób.

- To daje nadzieję, że nawet przy tych dostawach szczepionek, które są ograniczone, szczepienie nauczycieli zakończy się w pierwszej dekadzie marca, bądź najdalej do połowy marca – powiedział Czarnek.

"Szczepienia będą zawsze dobrowolne"

Na pytanie o sporą grupę nauczycieli, którzy jednak nie chcą się szczepić, Czarnek powiedział, że ostatnio kilka razy w miesiącu uczestniczy w pogrzebach osób, które zmarły z powodu COVID-19.

- Jeśli ktoś nie wierzy, że COVID-19 zabija, to niech pogłębi swoją refleksję na temat otaczającego go świata i podejmie właściwą, rozsądną decyzję, co do szczepienia się – mówił minister.

- Szczepienia będą jednak zawsze dobrowolne i nikogo do szczepień zmuszać nie będziemy. Myślę, że okoliczności zewnętrzne powinny tak inteligentnym osobom jak nauczyciele dokładnie dać do zrozumienia, co powinni w tej sytuacji zrobić – dodał Czarnek.

mg

Czytaj także

Czarnek: dzisiaj bardziej martwimy się o to, czy nie będziemy musieli zamykać szkół dla klas I-III

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 11:38
- Dzisiaj dynamika zakażeń jest bardzo duża i w tej sytuacji trudno myśleć o powrocie starszych roczników do szkół. Raczej trzeba martwić się o to, czy młodsze roczniki nie będą musiały wrócić do domu - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy będą zaszczepieni wszyscy zarejestrowani nauczyciele? Minister edukacji podał datę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 21:35
- Szczepienia nauczycieli idą dobrze - ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem w tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca, co stworzy szanse na ewentualne decyzje o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Setki milionów na zajęcia dodatkowe". Czarnek o wsparciu uczniów w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:00
- Z uwagi na problemy psychofizyczne, które powoduje wśród najmłodszych edukacja zdalna, przygotowujemy programy, które wesprą ich po powrocie do szkół. Przedstawimy je na przestrzeni najbliższych tygodni - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń