Ilu Polaków otrzymało dwie dawki szczepionki na COVID-19? Są nowe dane
Obecnie trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 osób powyżej 60. roku życia. Z rządowego raportu wynika, że drugą dawką szczepionki przeciw COVID-19 uodporniono dokładnie 1 928 782 osób w Polsce. W sumie wykonano 5 594 790 szczepień.
2021-03-27, 07:25
Liczba wykonanych szczepień w ujęciu dziennym w ciągu ostatniej doby wyniosła ponad 205,7 tys., wobec blisko 188 tys. dzień wcześniej. To najlepszy wynik od początku Narodowego Programu Szczepień, na co w piątek zwrócił uwagę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Powiązany Artykuł

Antyszczepionkowa propaganda w sieci. Opublikowano raport o "dezinformacyjnej dwunastce"
We wpisie na Twitterze wskazał też, że od poniedziałku na szczepienie zarejestrowano ponad 2,2 mln osób.
Z rządowego raportu wynika ponadto, że po szczepieniach zgłoszono 5297 niepożądanych odczynów, w większości łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałym bólem w miejscu wkłucia.
Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano w sumie 6561 dawek. Do naszego kraju trafiło łącznie 6 585 080 dawek szczepionek, a do punktów szczepień dostarczono ich 6 387 340.
REKLAMA
Zmiany w NPS
Powiązany Artykuł

Prezydent: zdecydowałbym się zaszczepić każdą szczepionką, która jest w tej chwili proponowana w Polsce
Szef KPRM zapowiedział w piątek, że na początku przyszłego tygodnia przedstawione zostaną zmiany w Narodowym Programie Szczepień. - Przygotowujemy szereg zmian organizacyjnych w Narodowym Programie Szczepień, a także pewne zmiany merytoryczne - powiedział Dworczyk.
Jak mówił, zmienione zostaną zasady kwalifikacji na szczepienia i będą w niej uczestniczyć przedstawiciele innych zawodów medycznych: ratownicy medyczni, pielęgniarki, farmaceuci, czy fizjoterapeuci.
Dworczyk podkreślił też, że w najbliższych tygodniach tempo szczepień zostanie przyspieszone. Wskazał, że "bardzo duże przyspieszenie" nastąpi w drugim kwartale, a jeszcze w kwietniu rozpocznie się rejestracja 50-latków. - Mam nadzieję, że dojdziemy już w kwietniu do rejestracji 49- i 48-latków. Przygotowujemy się w tej chwili na zwiększenie tempa - dodał.
- Rejestracja dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem? Szef KPRM zabrał głos
- Żaryn: kolejne rosyjskie publikacje sugerują, że Polska przez "rusofobię" nie chce kupować Sputnika V
- Dr Tomasz Karauda: do szpitala najczęściej trafiają osoby już na etapie duszności
Aktualne informacje o szczepieniach
Powiązany Artykuł

Szczepionki przeciw SARS-CoV-2. Chronią lepiej przed nowymi wariantami, ale słabiej przed "klasycznym" koronawirusem
Obecnie trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 osób powyżej 60 roku życia. Od poniedziałku rozpoczęło się szczepienie osób w wieku 69 lat. Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy premierze podawany jest im preparat AstraZeneki.
Rocznik 1952, czyli osób w wieku 69 lat, dołączył tym samym do seniorów 70 plus, których szczepienia już trwają. Ich zapisy ruszyły w styczniu. Ta ostatnia grupa uodporniana jest jednak preparatami w technologii mRNA – Pfizera lub Moderny, bo trzecią szczepionkę wektorową firmy AstraZeneca Rada Medyczna rekomenduje podawać osobom do 69 lat. Starsi jej nie otrzymują. Obecnie trwają także szczepienia osób przewlekle chorych.
Powiązany Artykuł

"Efekty przyniesie wypadkowa różnych naszych działań". Prof. Zajkowska o trzeciej fali pandemii COVID-19
Z kolei w środę w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym w Warszawie zainaugurowano szczepienia służb mundurowych. W pierwszej kolejności szczepieni przeciw COVID-19 są żołnierze Wojska Polskiego, którzy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią.
Od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 2 189 966 osób, z których 51 305 zmarło.
REKLAMA
jbt
REKLAMA