X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Dworczyk: wielkie słowa uznania za wasze poświęcenie i służbę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 22:15
"Składam specjalne podziękowania dla wszystkich medyków zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień" - napisał w środę na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia.
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

W środę 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Czytaj więcej
Para prezydencka 663.jpg
Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Rozmowy pary prezydenckiej z przedstawicielami zawodów medycznych

"Dziś obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Wielkie słowa uznania za Wasze poświęcenie i służbę, szczególnie w niezwykle trudnym okresie pandemii. Ze swojej strony składam specjalne podziękowania dla wszystkich medyków zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień!" - napisał Dworczyk na Twitterze.

Wcześniej, również za pośrednictwem Twittera życzenia składał również minister zdrowia Adam Niedzielski. "W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzę Państwu, by praca, którą wykonujecie, dawała niesłabnącą satysfakcję i niesłabnące poważanie społeczne. Chylę czoła przed Państwa pracą - napisał szef MZ.

Dzień pracownika

Andrzej Duda oddał cześć zmarłym pracownikom służby zdrowia, którzy walczyli z pandemią. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, któremu towarzyszy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, z asystą wojskową. Flaga Polski na maszcie została opuszczona do połowy. Jest to symbol najwyższego hołdu, jaki kraj oddaje swoim zmarłym obywatelom.

Czytaj więcej
1200.jpg
"Dziękujemy za wielką ofiarę". Prezydent złożył hołd zmarłym pracownikom służby zdrowia

Prezydent w przemówieniu wyliczył, że w ciągu ostatniego roku straciliśmy 339 pracowników służby zdrowia, w tym 138 lekarzy, 138 pielęgniarek i pielęgniarzy, 19 położnych, 19 ratowników medycznych, 19 dentystów, 12 farmaceutów, a także kilkunastu pracowników innych zawodów medycznych - w tym felczerów i diagnostów laboratoryjnych.

- W walce z koronawirusem pełnili swoją służbę i w tej służbie - możemy śmiało powiedzieć - oddali swoje życie - mówił Andrzej Duda. Prezydent dodał, że medycy "oddali życie pomagając innym, a tym samym walcząc z koronawirusem".

jp

Czytaj także

Prezydent: polska służba zdrowia zdała egzamin w okresie pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 16:20
Według Andrzeja Dudy jest to zasługą z jednej strony tych, którzy przygotowali służbę zdrowia na trudne sytuacje, jak pandemia, a z drugiej tych, którzy w tym czasie realizowali świadczenia medyczne.
rozwiń zwiń