X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czarnek: edukacja zdalna jest przykrą koniecznością. Uczniowie potrzebują wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 08:10
- Dzieci, które tracą na obecnej sytuacji, nie mogą zostać pozostawione same sobie. One potrzebują szerokiego wsparcia i je otrzymają - deklaruje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" szef resortu edukacji i nauki podtrzymuje, że "możliwe jest to, że w kwietniu uczniowie - a przynajmniej ich część - wrócą do szkół". - Bardzo chcę, żeby tak się stało" - podkreślił, dodając, że jest w kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. - Obaj jesteśmy przekonani, że uczniowie powinni wrócić do szkoły jak najszybciej. Będziemy robili wszystko, aby do tego doszło. Jednak dzisiaj nie umiemy jeszcze powiedzieć, kiedy to się stanie - mówił.

Jak podkreśla, "wszyscy mamy świadomość, że nawet najlepszy dzień zajęć zdalnych jest o wiele gorszy dla uczniów niż dzień spędzony w szkole - z nauczycielem i rówieśnikami". - Ten problem jest szczególnie widoczny u dzieci najmłodszych. I to one pierwsze powrócą do szkół - oceniał Czarnek.

Program wsparcia

czarnek_ok.jpg
Czarnek: prezes PAN powinien się zastanowić, czy nadal chce nim być

- Kluczowe będą opracowywane programy wsparcia dzieci i młodzieży. Ich zakres jest bardzo szeroki. Uczniowie, którzy źle znosili rozłąkę z przyjaciółmi, długotrwałą izolację, będą mogli skorzystać ze wsparcia psychologicznego. To był rok ograniczonej aktywności fizycznej i zaległości będzie trzeba nadrobić. Osoby, które potrzebują większego ruchu, otrzymają pomoc. Służyć dzieciom będą też okuliści. A co najważniejsze, to jesteśmy świadomi, że zdalne lekcje nie są tak efektywne jak codzienna praca z nauczycielem w klasie. Dzieci, które tracą na obecnej sytuacji, nie mogą zostać pozostawione same sobie. One potrzebują szerokiego wsparcia i je otrzymają. Mam nadzieje, że gdy życie powróci już do szkół, bardzo szybko nadrobią zaległości - powiedział.

Czarnek poinformował ponadto, że w prace nad programem wsparcia psychologicznego dla uczniów włączyli się eksperci UKSW w Warszawie i WSEI w Lublinie.

Czytaj także:

- Moje zdanie jest niezmienne: jakakolwiek forma edukacji zdalnej jest przykrą koniecznością. A skoro jest przykra, to chcę, żeby uczniowie już nie musieli korzystać z tego systemu. W tej sprawie nie mam żadnych wątpliwości: zdalna nauka może być dedykowana jedynie osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w tradycyjnym systemie. W sposób zdalny mogą też się odbywać np. rady pedagogiczne - mówił "Naszemu Dziennikowi".

Pytany, czy matury i egzaminy ósmoklasistów odbędą się zgodnie z planem, minister odpowiedział, że egzaminy są niezagrożone. 

st

Czytaj także

Czarnek: nie trwają żadne prace dot. likwidacji Polskiej Akademii Nauk

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 23:10
-  Nie wiem na jakiej podstawie pan prezes Jerzy Duszyński wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona, a ja miałbym ją likwidować. Takie autolęki są dość dziwne - powiedział portalowi tvp.info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczniowie wracają do zdalnej nauki. Wkrótce decyzje ws. ewentualnego powrotu do szkół

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 03:00
Dzisiaj uczniowie w całym kraju, po świątecznej przerwie, wracają do zdalnej nauki. Zgodnie z przepisami w takiej formie mają uczyć się do końca tygodnia. Dziś lub jutro podjęte będą decyzje, czy zdalna nauka będzie przedłużona.
rozwiń zwiń