X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czarnek: prezes PAN powinien się zastanowić, czy nadal chce nim być

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 08:00
- Prof. Jerzy Duszyński konstruuje domysły, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Powinien sobie zadać pytanie, czy nadal chce być prezesem Polskiej Akademii Nauk - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

Portal OKO.press poinformował, że Narodowy Program Kopernikański miałby być nową instytucją, która zastąpi Polską Akademię Nauk. Jej prezes, prof. Jerzy Duszyński, napisał list do dyrektorów instytutów i wydziałów PAN. Zaznaczył w nim, że NPK jest inicjatywą, która "powstaje bez najmniejszych konsultacji z instytucjami reprezentującymi naukę w Polsce".

Posłuchaj
14:08 PR24_mp3 2021_04_08-07-06-47.mp3 Minister Czarnek: prezes PAN powinien się zastanowić, czy nadal chce nim być (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

-  Nie wiem, na jakiej podstawie pan prezes Jerzy Duszyński wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona, a ja miałbym ją likwidować. Takie autolęki są dość dziwne - odpowiedział szybko minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

pap czarnek 1200.jpg
Czarnek: nie trwają żadne prace dot. likwidacji Polskiej Akademii Nauk

"Autolęki prezesa PAN są niepokojące"

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek potwierdził na antenie Polskiego Radia 24, że nie likwidacja, a reforma czeka Państwową Akademię Nauk. - Jednym z autorów koncepcji reformy PAN jest prof. Duszyński, jej prezes. Gdy dowiedziałem się, że mam zlikwidować PAN, przestraszyłem się, że mam taką moc sprawczą - powiedział minister.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że wszystkie doniesienia o rzekomej likwidacji Państwowej Akademii Nauk to obawy jej prezesa. - Likwidacja Państwowej Akademii Nauk to żart i news na prima aprilis, ale ktoś spóźnił się z nim o tydzień. Jestem zaskoczony, a te autolęki prezesa PAN są niepokojące. W Ministerstwie Edukacji i Nauki nie ma takiego pomysłu - mówił.

- To niepokojące, że prezes PAN na podstawie jednego z wielu projektów, które pojawiają się w Ministerstwie Edukacji i Nauki, konstruuje myśli, które są kompletnie sprzeczne nawet z tym, co zapisane jest w samym projekcie - dodał minister.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 pytania"
Prowadząca: Stanisław Janecki
Gość: prof. Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 08.04.2021
Godzina emisji: 07.06

ks

Czytaj także

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiele bardzo ciekawych propozycji". Czarnek o pomysłach dla szkół zawartych w Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 22:06
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwołał się na antenie TVP Info do tematu Nowego Ładu. Podkreślił, że znajdą się w nim również nowe sposoby nauczania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczniowie wracają do zdalnej nauki. Wkrótce decyzje ws. ewentualnego powrotu do szkół

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 03:00
Dzisiaj uczniowie w całym kraju, po świątecznej przerwie, wracają do zdalnej nauki. Zgodnie z przepisami w takiej formie mają uczyć się do końca tygodnia. Dziś lub jutro podjęte będą decyzje, czy zdalna nauka będzie przedłużona.
rozwiń zwiń