X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MEiN: klasyfikacja uczniów odbędzie się do końca czerwca, nie ma planu wydłużenia zajęć szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:00
- Jeśli w najbliższych dniach pojawiłby się trend spadkowy zakażeń, to wtedy realnie możemy rozmawiać o powrocie, przynajmniej części uczniów, do nauki stacjonarnej po świętach - powiedział Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24

Zgodnie z rozszerzeniem obostrzeń epidemicznych na cały kraj uczniowie wszystkich klas powrócili do edukacji zdalnej. Biorąc pod uwagę nasilającą się III falę pandemii i wzrastającą liczbę zakażeń, powrót do nauczania stacjonarnego po Wielkanocy stoi pod znakiem zapytania.

1200_Rzymkowski_TT.png
Kiedy powrót dzieci do szkół? Wiceminister edukacji podał niezbędne warunki

- Jeszcze nie wiadomo, czy uda się wrócić do zajęć stacjonarnych po świętach wielkanocnych. Trudno przewidzieć, jak będzie przebiegała epidemia. Miejmy nadzieję, że zastosowane obostrzenia będą miały podobny skutek jak chociażby w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie zanotowano wyhamowanie, a nawet zmniejszenie liczby nowych przypadków - zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Wiceminister wskazał, że jeśli w najbliższych dniach pojawiłby się trend spadkowy zakażeń w całym kraju, "to wtedy realnie możemy rozmawiać o powrocie, przynajmniej części uczniów, do nauki stacjonarnej po świętach".


Posłuchaj
16:06 PR24_mp3 2021_03_30-14-13-06.mp3 Dariusz Piontkowski o planach dotyczących edukacji w najbliższych tygodniach ("Temat dnia/Gość PR24")

- Jednak będzie to zależało od sytuacji epidemicznej. Mamy nadzieję, że na miesiąc, półtora czy dwa miesiące wszyscy lub część uczniów będzie mogła wrócić do zajęć stacjonarnych - podkreślił rozmówca Antoniego Trzmiela.

Na antenie Polskiego Radia 24 zapewnił, że klasyfikacja uczniów odbędzie się do końca czerwca i w tej chwili nie ma planu wydłużenia zajęć szkolnych.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki
Data emisji: 30.03.2021
Godzina emisji: 14.13

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Zamknięte żłobki i przedszkola. Jakub Majmurek: ze skutkami zdalnej edukacji będziemy walczyć latami

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 09:17
- Straty po tych dwóch latach, nie tylko rozumiane jako brak sukcesów edukacyjnych, ale także związane z brakiem socjalizacji dzieci i młodzieży czy kryzysami psychicznymi, będą bardzo duże. Będziemy z tym walczyć latami. Warto o tym pamiętać, mówiąc o skutkach pandemii - powiedział o sytuacji w szkolnictwie Jakub Majmurek, publicysta "Krytyki Politycznej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Król i Jakub Jałowiczor.
rozwiń zwiń