X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzymkowski: pojęcie "prawa zwierząt" nie występuje w naukach prawnych. Kontrowersje dot. podręczników

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 10:41
- Od najmłodszych lat powinna być wpajana podmiotowa rola człowieka, a nie lewicowa idea, która zrównuje prawa człowieka i zwierząt – podkreślił wiceminister nauki i edukacji Tomasz Rzymkowski. Zaznaczył przy tym, że prawo nakłada na człowieka obowiązki wobec zwierząt.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/Black Lab

Z końcem marca "Nasz Dziennik" przekazał, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje się do weryfikacji kolejnej części podręczników. Tym raz dotyczących nauczania początkowego klas I-III, bo "bo jest zaniepokojone treściami w jednym z podręczników, w którym wyszczególniono przypadki łamania praw zwierząt".

szkoła free 1200
Czarnek: edukacja zdalna jest przykrą koniecznością. Uczniowie potrzebują wsparcia

Ideologiczna indoktrynacja

W rozmowie z dziennikiem Rzymkowski wyraził opinię, że "szkoła nie powinna być miejscem ideologicznej indoktrynacji". Dodał, że "wspomniany podręcznik ma także błędy merytoryczne, a to dlatego, że użyte przez jego autorów pojęcie ›prawa zwierząt‹ nie występuje w naukach prawnych". "Jest ono związane jedynie ze sferą wyobrażeń ideologicznych".

Wiceminister pytany w TVP1 o to, co nie podoba mu się w prawach zwierząt, podkreślił, że "jest to stwierdzenie wielu zwolenników i miłośników zwierząt, ale nie do końca rozsądne, bo zapominamy o człowieku".

Każdy ma obowiązki wobec zwierząt

czarnek_ok.jpg
Czarnek: prezes PAN powinien się zastanowić, czy nadal chce nim być

"Obowiązkiem człowieka jest troska o zwierzęta. Zwierzęta nie mają podmiotowości prawnej, nie mają zdolności do czynności prawnych, natomiast to człowiek jest czynnikiem, który dręczy zwierzęta, w niewłaściwy sposób się nimi opiekuje, więc mówienie o prawach zwierząt i eliminacja człowieka jest falsyfikacją rzeczywistości i szkodzi dobrostanowi zwierząt" - mówił Rzymkowski.

Według niego "prawo w Polsce i innych państwach nakłada na człowieka obowiązki wobec zwierząt". "Trzeba mówić o podmiotowej roli człowieka. To powinno być wpajane wśród młodzieży, od najmłodszych lat, a nie mówienie o lewicowej idei praw zwierząt, co jest zrównaniem praw człowieka i zwierząt" - ocenił wiceminister.

as

Czytaj także

"Szkoła nie powinna być miejscem indoktrynacji". MEiN zweryfikuje kolejną część podręczników

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 07:42
 - Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje się do weryfikacji kolejnej części podręczników - w tym do nauczania początkowego, dla klas 1-3 - informuje środowy "Nasz Dziennik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiele bardzo ciekawych propozycji". Czarnek o pomysłach dla szkół zawartych w Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 22:06
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwołał się na antenie TVP Info do tematu Nowego Ładu. Podkreślił, że znajdą się w nim również nowe sposoby nauczania.
rozwiń zwiń