X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe kwoty dotacji na zakup podręczników. Resort zwiększył dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:03
W 2021 r. obowiązują nowe, wyższe kwoty dotacji celowej na zakup podręczników dla uczniów szkół podstawowych - przypomina Ministerstwo Edukacji i Nauki. 1 kwietnia weszło w życie rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji na ten cel.
Podręczniki szkolne; zdjęcie ilustracyjne
Podręczniki szkolne; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Chodzi o dotację na zakup przez szkoły podręczników, które są bezpłatnie użyczane uczniom szkół podstawowych i uczniom szkół artystycznych, realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych minister edukacji i nauki co roku wydaje rozporządzenie w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.

Dotacje na materiały edukacyjne

szkoła free 1200
Czarnek: edukacja zdalna jest przykrą koniecznością. Uczniowie potrzebują wsparcia

MEiN wyjaśnia, że w związku ze zwiększeniem maksymalnych kwot dotacji na wyposażenie publicznych szkół podstawowych i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej rozporządzeniem Rady Ministrów z czerwca ub.r. w sprawie maksymalnych kwot dotacji celowej udzielanej na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały edukacyjne, uległy zmianie maksymalne kwoty dotacji celowej na podręczniki.

I tak w 2021 r. (w okresie od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r.) kwota dotacji na podręczniki do zajęć z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, podręczniki do zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego lub materiały edukacyjne dla klas I–III wynosi 90 zł na ucznia. Kwota dotacji na podręczniki lub materiały edukacyjne w przypadku klasy IV wynosi 168 zł na ucznia, dla klas V i VI wynosi 216 zł na ucznia, dla klas VII i VIII wynosi 300 zł na ucznia.

Czytaj także:

Natomiast kwota dotacji celowej na materiały ćwiczeniowe pozostaje niezmieniona i wynosi do 50 zł na ucznia – w przypadku klas I–III oraz do 25 zł na ucznia – w przypadku klas IV–VIII.

W przypadku refundacji dotyczącej zakupu brakujących kompletów podręczników lub materiałów edukacyjnych dokonanego w 2020 r. kwota dotacji na podręczniki dla klas I-III wynosi do wysokości 75 zł na ucznia, dla klas IV - 140 zł na ucznia, dla klas V i VI - 180 zł na ucznia, dla klas VII i VIII - 250 zł na ucznia.

439 mln zł z budżetu

szkoła podręczniki 663 free.jpg
"Szkoła nie powinna być miejscem indoktrynacji". MEiN zweryfikuje kolejną część podręczników

Rozporządzenie weszło w życie 1 kwietnia 2021 r. Jak zaznacza MEiN zaproponowany termin umożliwi dyrektorom szkół przekazanie informacji niezbędnych do ustalenia wysokości dotacji celowej oraz złożenie wniosku o dotację na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2021/2022 zgodnie z terminem określonym w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, czyli od dnia 1 kwietnia do dnia 10 września.

Resort edukacji i nauki podaje też, że kwota przewidziana w budżecie państwa na dotację w 2021 r. wynosi 439 mln zł.

st

Czytaj także

Pakiet wolności akademickiej z zielonym światłem. Szef MEiN: przerwiemy skandaliczne działania

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 21:50
- Pakiet wolności akademickiej został w ubiegłym tygodniu pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Mam nadzieję, że przerwiemy coś, co jest absolutnie skandaliczne na polskich uczelniach - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: nie trwają żadne prace dot. likwidacji Polskiej Akademii Nauk

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 23:10
-  Nie wiem na jakiej podstawie pan prezes Jerzy Duszyński wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona, a ja miałbym ją likwidować. Takie autolęki są dość dziwne - powiedział portalowi tvp.info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń