X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ile osób zostanie zaszczepionych w Polsce do końca czerwca? Andrzej Duda wskazał konkretną liczbę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:32
- Jeszcze w tym kwartale spodziewamy się znaczącego wzrostu dostaw szczepionek, według szacunków do końca czerwca w Polsce zostanie zaszczepionych 20 mln osób - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

- Spodziewamy się w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze w tym kwartale znaczącego wzrostu dostaw szczepionek (...). Te szacunki pozwalają zakładać, że do końca czerwca w Polsce zaszczepionych zostanie ok. 20 mln osób (...) byłaby to już ponad połowa całości naszego społeczeństwa - powiedział prezydent na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gabinetowej.

1200 (2).jpg
Prezydent: system opieki zdrowia dysponuje odpowiednim zapasem łóżek i respiratorów


Dodał, że powinno to bardzo znacząco zmienić sytuację epidemiczną w Polsce. Prezydent powiedział również, że prawdziwe są informacje nt. poszukiwania przez Polskę dostaw szczepionek z innych źródeł w najtrudniejszym momencie epidemii. Podkreślił, że chodziło o moment, kiedy producenci szczepionek, z którymi umowy zawarła Komisja Europejska, odwoływali dostawy.

Rozmowy z prezydentem Chin

Duda mówił, że wówczas premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do niego o podjęcie rozmów z prezydentem Chin w kwestii możliwości zakupu szczepionki produkowanej przez jedną z chińskich firm. Duda powiedział, że rozmowa z prezydentem Chin przyśpieszyła trwające negocjacje i została sformułowana oferta ze strony chińskiej.

Czytaj także:


- Ale jej warunki - biorąc pod uwagę poprawę dostaw od firm, z którymi umowę zawarła KE - były na tyle, powiedzmy, względnie atrakcyjne, jeżeli chodzi o cenę i terminy dostaw, że do tej pory polski rząd nie zdecydował się, aby takie szczepionki przyjąć - powiedział Duda.

Ministerstwo Zdrowia: 28 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 768 osób. (PAP)

- Ale potwierdzam, że rzeczywiście te rozmowy były prowadzone, jednakże takich dostaw na razie nie ma, wierzymy w to, że zostaną zrealizowane te zobowiązania, które zostały podjęte wobec nas także przez KE - podkreślił Duda.

dn

Czytaj także

Prezydent: system opieki zdrowia dysponuje odpowiednim zapasem łóżek i respiratorów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 13:57
- Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali mnie, że sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewali - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek po zakończeniu Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej.
rozwiń zwiń