more_horiz
Wiadomości

Pięć grup zawodowych będzie szczepionych priorytetowo. Michał Dworczyk ujawnił, o kogo chodzi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 14:40
- W przypadku pięciu grup zawodowych minister zdrowia zgodził się na szczepienie ich w trybie priorytetowym, dotyczy to 1800 osób. To m.in. dyspozytorzy ratownictwa medycznego i grupy zawodowe związane z organizacją procesu szczepień - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Na poniedziałkowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds szczepień powiedział, że wpłynęły do niego prośby od kilkudziesięciu instytucji o przyspieszenie szczepień ich pracowników, w związku z tym, jak ważne zadania te instytucje wykonują.

facebook Michał Dworczyk free 1200.jpg
Szef KPRM: zgodnie z deklaracjami premiera do końca kwietnia wykonamy 20 mln szczepień

- W przypadku 17 z tych instytucji zostały wydane opinie negatywne, po konsultacjach z Radą Medyczną przy premierze, natomiast w przypadku pięciu takich grup skierowałem do ministra zdrowia prośbę o możliwość szczepienia pracowników tych podmiotów w trybie priorytetowym i pan minister przychylił się do tego - powiedział Michał Dworczyk.

"Aby zapewnić ciągłość procesu szczepień"

Poinformował, że chodzi o: dyspozytorów ratownictwa medycznego i centrum powiadamiania, pracowników: Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, CEZ (Centrum e-Zdrowia) - instytucji odpowiadającej za obsługę informatyczną wszystkich procesów realizowanych w ramach resortu zdrowia, Chmury Krajowej (dostawcy rozwiązań chmury obliczeniowej), instytucji dostarczających tlen do szpitali.

- Pracownicy tych instytucji będą w najbliższych dniach zaszczepieni, żeby zapewnić ciągłość procesu szczepień w Polsce - poinformował Dworczyk.

- Łącznie to będzie około 1800 osób - dodał.

bartos

Zobacz także

Zobacz także