X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska odnotowała największy w UE wzrost zatrudnienia. Rzecznik rządu: to efekt tarcz antykryzysowych

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 14:59
- Tarcze finansowe oraz tarcze antykryzysowe przynoszą efekty w postaci chronienia miejsc pracy. Od początku epidemii przeznaczyliśmy na nie ponad 204 mld zł - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył, według najnowszych danych Eurostatu Polska odnotowała największy w Unii Europejskiej wzrost zatrudnienia, licząc rok do roku. 
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr Müller Foto: PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu podczas konferencji prasowej wskazał, że Eurostat ogłosił najnowsze informacje dotyczące kwestii zatrudnienia w UE, z których wynika, że Polska odnotowała największy wzrost zatrudnienia rok do roku, jeżeli chodzi o UE. - Jest to 0,8 pkt. proc. w relacji rok do roku, czyli od końca 2019 do końca 2020 r. - mówił.

firmy1200.jpg
Pomoc państwa w czasie pandemii. Z tarczy finansowej PFR skorzystała co druga polska firma

Müller zwrócił uwagę, że we wskazanym okresie były dwa kraje, które odnotowały wzrost, poza Polską jeszcze Luksemburg - o 0,6 pkt proc. "W tym samym czasie niestety w całej Unii Europejskiej doszło do zmniejszenia ogólnej liczby zatrudnionych osób o 0,7 pkt. proc., a dla strefy euro o 0,9 pkt. proc." - zauważył.

- Te działania, które są podejmowane przez polskich przedsiębiorców, przez polskich pracowników oraz dzięki wszystkim tarczom antykryzysowym i tarczom finansowym przynoszą efekty w postaci chronienia miejsc pracy - powiedział.

"Przyjmujemy kolejne tarcze finansowe"

Müller wyraził zadowolenie, że te wspólne działania przedsiębiorców, pracowników oraz rządu "pozwoliły na to, abyśmy przez ten trudny czas przeszli dużo lepiej w stosunku do innych krajów europejskich". - Pokazując te dane, widzimy, że nawet w sposób o tyle dobry, że ogólna liczba osób zatrudnionych zwiększyła się - podkreślił rzecznik rządu.

Jak dodał, rząd zdaje sobie sprawę z tego, iż są takie sektory w polskiej gospodarce, które najbardziej cierpią z powodu epidemii. - Z tego powodu właśnie przyjmujemy kolejne tarcze finansowe i antykryzysowe - zapewnił.

- Na ten cel łącznie, od początku epidemii, przeznaczyliśmy ponad 204 mld zł w bezpośrednich dotacjach, w różnego rodzaju zabezpieczeniach finansowych, a w tym roku wypłaciliśmy z tego tytułu już 32 mld zł - oświadczył rzecznik rządu.

bartos

Czytaj także

Prezydent: pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem będzie utrzymana

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:01
Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy większość z firm dotkniętych skutkami pandemii po jej ustąpieniu będzie mogła wracać do swojego funkcjonowania. Zapowiedział również utrzymanie pomocy dla branż w czasie, kiedy to będzie niezbędne.
rozwiń zwiń