X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Teluk: LGBT to gigantyczny biznes. To lobby chce stworzyć go także w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 08:47
- W samym Nowym Jorku dotacje dla inicjatyw LGBT to 25 mld dolarów, dlatego lobby LGBT chce, by także w Polsce otworzył się rynek dla tego typu treści, produktów i usług - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Teluk, dziennikarz i filozof. - Stąd cały czas tresowanie Polski - oskarżanie o homofobię, dyskryminację osób LGBT, czy antysemityzm - ocenił gość "Wojny cywilizacji". 
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel / Shutterstock.com

Aktywistka LGBT i publicystka "The New Yorker", Masha Gessen, opisała w  tekście "Historycy atakowani za badanie roli Polski w Holokauście", zamieszczonym w internetowym wydaniu czasopisma, że "aby oczyścić naród z zarzutu zamordowania trzech milionów Żydów, polski rząd posuwa się do ścigania za zniesławienie dwojga naukowców": Jana Grabowskiego i Barbary Engelking.

1200_Auschwitz_shutterstock.png
"Monstrualne kłamstwo wobec narodu polskiego". Forum Żydów Polskich o publikacji "New Yorkera"

W ocenie gościa Polskiego Radia 24, publikacja Mashy Gessen ma aspekt "ekonomiczny". - Cały czas jesteśmy pod naciskiem organizacji zajmujących się wyłudzaniem zbiorowych odszkodowań przez anonimowych właścicieli majątku, który Żydzi utracili w czasie wojny. Cały czas ten proces wyrzucania Polakom i wyrzucania im antysemityzmu trwa właśnie po to, by spowodować naciski, byśmy wypłacili odszkodowania rzekomym właścicielom - wskazał Tomasz Teluk. 

"Biznes wart  biliony dolarów"

- To samo dzieje się, jeśli chodzi o kwestie LGBT. To gigantyczny biznes, rynek szacowany na 4 biliony dolarów. Tam płyną gigantyczne publiczne pieniądze, w samym Nowym Jorku dotacje dla inicjatyw LGBT to 25 mld dolarów. Dlatego lobby LGBT chce, by także w Polsce otworzył się rynek dla tego typu treści, produktów i usług, stąd cały czas tresowanie Polski - oskarżanie o homofobię, dyskryminację osób LGBT, czy antysemityzm - ocenił gość "Wojny cywilizacji".

Czytaj także: 

- Te środowiska współpracują, tworząc koalicję, po to, by naciskać na nasz kraj, aby wszelkie zmiany prawa i otwieranie się na nowe idee przebiegało podobnie, jak w Europie Zachodniej - wskazał dr Tomasz Teluk.

Posłuchaj
22:52 Teluk-Tekieli__PR24_AAC 2021_04_17-07-35-30.mp3 Dr Robert Teluk: lobby LGBT chce, by w Polsce także otworzył się rynek wsparcia dla tych organizacji ("Wojna cywilizacji"/ PR24)

W rozmowie więcej na temat relacji współczesnego świata zachodu z konserwatywnymi wartościami. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

ProwadzącyRobert Tekieli

Gość: dr Tomasz Teluk (politolog, filozof)

Data emisji: 17.04.2021

Godz. emisji: 7.35


mbl

Czytaj także

Środowiska LGBT przeciwne terapii konwersyjnej. Tekieli: jej zabranianie to coś potwornego, barbarzyństwo

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:31
- Terapia konwersyjna prowadzi do tego, że następuje zmiana pociągu seksualnego i pojawia się zdolność do normalnego związku. Zredukowane zostają uczucia depresyjne, u mężczyzn wzrasta poczucie męskości, a u kobiet - kobiecości - powiedział publicysta Robert Tekieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Badania przeczą tej narracji". Dr Tymoteusz Zych o atakach na Polskę ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 08:10
- Badania dają wyniki, które całkowicie przeczą narracji, wskazującej, że nasz region, to obszar, w którym miałoby występować zjawisko presji, czy przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych w większym stopniu, niż gdzie indziej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych odnosząc się do licznych sugestii przedstawianych w Unii Europejskiej, jakoby Polska i państwa Europy Środowej cechowały się szczególnie silną niechęcią do środowisk LGBT.
rozwiń zwiń