more_horiz
Wiadomości

Temperatura spadnie nawet do -5 stopni. IMGW ostrzega przed przymrozkami

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 13:00
Do wtorku na przeważającym obszarze całego kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami. Temperatura powietrza może spaść do -2 stopni, a przy gruncie do -5. W niedzielę spodziewane są też przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w niektórych miejscach krupy śnieżnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Petr Baumann

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz w południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W tych regionach synoptycy prognozują spadek temperatury powietrza od -4 do -1 st. C, przy gruncie od -7 do -2 st. C. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 11 st. C.

Posłuchaj
00:18 11040299_1.mp3 Prognoza pogody na niedzielę (IAR)

Jak mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk, podobnie jak w sobotę na północy kraju wystąpi śnieg.

Ostrzeżenia obowiązują do wtorku do godzin przedpołudniowych.

susza1200.jpg
Susza możliwa w Polsce? IMGW: sytuacja hydrologiczna poprawiła się, ale ryzyko nie minęło

Jaka pogoda w niedzielę?

W niedzielę w ciągu dnia spodziewane są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie krupy śnieżnej lub śniegu. Na wschodzie słabe burze. Temperatura wyniesie od 5 st. C. na krańcach północnych do 10 st. C na południu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

ks

Zobacz także

Zobacz także