X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

We wtorek rozpoczną się matury. "Z powodu pandemii nastąpiły pewne zmiany"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 17:23
We wtorek 4 maja absolwenci liceów i techników z całego kraju rozpoczną matury. Egzamin napisze 271 tysięcy tegorocznych absolwentów i 96 tysięcy osób, które chcą poprawić wyniki z lat ubiegłych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lincoln Beddoe

Ze względu na pandemię koronawirusa i wielomiesięczne zdalne nauczanie, w tym roku maturzyści nie muszą zdawać egzaminu z przedmiotu dodatkowego. Nie będzie też matur ustnych, ale jak mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, będą je zdawały osoby, które potrzebują takiego egzaminu w trakcie rekrutacji na zagraniczne uczelnie.

Czytaj także:
forum matura 1200.jpg
Matury i egzamin ósmoklasisty. Jak będą wyglądać w tym roku, jak w najbliższych latach?

W sumie przeprowadzone zostaną 842 egzaminy ustne. Najpopularniejszy będzie z języka angielskiego.

Posłuchaj
00:12 11055053_2.mp3 We wtorek początek matur (IAR)

Czytaj także:

Matury w cieniu pandemii 

Matury będą się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Jak mówi Marcin Smolik, podobnie jak w ubiegłym roku, dla tych, którzy ze względu na kwarantannę lub izolację nie będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie głównym, jest wyznaczony termin dodatkowy w czerwcu.

- Zdarzały się takie sytuacje, że zdający rozpoczął zdawanie egzaminu maturalnego w maju, przystąpił do egzaminu z dwóch przedmiotu, a kończył zdawanie tego egzaminu w czerwcu, bo wydarzyło się coś, co spowodowało, że trafił na kwarantannę, bądź był objęty izolacją. W tym roku będzie tak samo - dodał Marcin Smolik.

Matury potrwają do 20 maja, a terminy dodatkowe będą od 1 do 18 czerwca.

jbt

Czytaj także

Czy pandemia wpłynie na kształt przyszłorocznej matury i egzaminu ósmoklasisty? Szef MEiN wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 20:22
- Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakładamy, że od 18 kwietnia będzie to możliwe". Szef MEiN o planach powrotu do szkół

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 09:20
- Jeśli dane o zakażeniach ze środy i z czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to od poniedziałku jest wielka szansa na to, byśmy wracali najpierw do przedszkoli, następnie w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń