X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Indyjska mutacja koronawirusa. Potwierdzono ognisko zakażeń w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:10
- Służby sanitarne potwierdziły ognisko indyjskiej mutacji koronawirusa w Katowicach. To pierwszy taki przypadek w województwie śląskim. Zakażone są zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty - podała rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziurek / Shutterstock.com

Wcześniej o potwierdzeniu obecności 3 ognisk indyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce mówił podczas konferencji prasowej w Warszawie minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Kilka tygodni temu kilka sióstr przebywało na rekolekcjach w woj. mazowieckim, tam miały kontakt z siostrą, która przybyła z Indii. Po powrocie do Katowic okazało się, że zaczęły chorować. Badania wskazały, że są zakażone koronawirusem - powiedziała we wtorek rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Izolacja pod specjalnym nadzorem


1200_szczepienie_shutterstock.png
Szczepienia w maju. Minister zdrowia: dawki pochodziły z odrębnej puli

Izolacją objęto 27 osób - 17 sióstr zakonnych oraz 10 osób bezdomnych, korzystających z prowadzonej przez nie noclegowni. Do szpitala trafiły dotąd dwie z tych kobiet, jedna z nich w piątek zmarła. Z kolei kwarantanną objęto 9 innych osób duchownych - księży i zakonników mających w ostatnim czasie kontakt z zakonnicami.

- Zgodnie z procedurami na 17 próbek pobranych od sióstr cztery, losowo wybrane, zostały przesłane do Państwowego Zakładu Higieny, gdzie potwierdzono mutację indyjską. Ze względu na to, że wszystkie te osoby przebywają w jednym domu niewykluczone, że na tę mutację chorują wszystkie. Dom objęto specjalnym nadzorem służb sanitarnych, pilnuje go policja, by osoby niepowołane nie weszły do budynku i by nikt z niego nie wyszedł - dodała Alina Kucharzewska.

Czytaj także:

Do czasu uzyskania ujemnego wyniku chorzy będą musieli tam pozostać pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych.

st

Czytaj także

Przypadki indyjskiej mutacji SARS-CoV-2 w Polsce. Szef KPRM podał najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 09:50
- Nie mam wiedzy o kolejnych przypadkach zakażenia indyjską odmianą COVID-19 w Polsce - powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Poinformował, że minister zdrowia odniesie się dziś do tego na konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indyjski wariant SARS-CoV-2. Dr Posobkiewicz: nie ma informacji, by był odporny na dostępne szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 15:24
Doktor Marek Posobkiewicz z warszawskiego szpitala MSWiA powiedział, że jak najszybsze zaszczepienie całej populacji kraju jest najskuteczniejszą obroną przed nowymi wariantami koronawirusa. Według niego pojawienie się w Polsce nowych mutacji patogenu to tylko kwestia czasu i jedynie skuteczny proces szczepień może wyhamować rozwój nowych ognisk zakażeń.
rozwiń zwiń