Wtorek pochmurny i deszczowy, niewykluczone burze

Od rana nad Polską przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. W ciągu dnia przeważać będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu, a miejscami również z burzami, lokalnie z gradem.

2021-05-25, 06:27

Wtorek pochmurny i deszczowy, niewykluczone burze
Deszczowy dzień, zdjęcie ilustracyjne. Foto: Augustine Bin Jumat/Shutterstock

- W zachodniej i wschodniej Polsce deszcz będzie dość intensywny. Tam może spaść nawet 20 litrów wody na metr kwadratowy. Mogą pojawić się również burze, głównie w zachodniej części kraju. Porywy wiatru wyniosą do 70-80 kilometrów na godzinę - poinformował rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.


Powiązany Artykuł

shutterstock powódź rzeka 1200.jpg
Rośnie stan wód. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne dla województwa śląskiego

Na przeważającym obszarze kraju będzie chłodno. Maksymalna temperatura wyniesie do 18 stopni Celsjusza.

W środę pogoda nieco się poprawi. Słońce przeplatać się będzie z chmurami, z których okresami padać będzie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 19 stopni. Wciąż wiać będzie umiarkowany i okresami porywisty wiatr.

mg

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej