X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ćwiczenie Dragon-21. Szef MON: dowodzi umiejętności i zaangażowania żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 14:34
- Ćwiczenie Dragon-21 dowodzi umiejętności i zaangażowania żołnierzy Wojska Polskiego, doskonali współdziałanie różnych rodzajów wojsk, co odstrasza potencjalnego agresora - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (drugi z lewej) i szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak (pierwszy z lewej)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (drugi z lewej) i szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak (pierwszy z lewej)Foto: PAP/Darek Delmanowicz

- Ćwiczenie Dragon-21 udowodniło, że żołnierze Wojska Polskiego wyróżniają się wysokimi umiejętnościami, są zaangażowani w zadania, które wykonują, są bardzo dobrze przygotowani do tego, żeby bronić naszej ojczyzny - powiedział minister na poligonie w Nowej Dębie.

duda turcja 1200 pap (1).jpg
"Mamy sojuszników gotowych stanąć w naszej obronie". Prezydent odwiedził polski kontyngent wojskowy w Turcji

Dodał, że epizod, który obserwował, świadczy o wysokim stopniu wyszkolenia i o gotowości bojowej żołnierzy, a jednym z zadań jest podnoszenie zdolności do odstraszania ewentualnego agresora.


Posłuchaj
00:21 11123577_1.mp3 Minister Mariusz Błaszczak: Ćwiczenie Dragon21 świadczy o dużym wyszkoleniu Wojska Polskiego (IAR)Przypomniał, że celem największego tegorocznego ćwiczenia WP jest sprawdzenie i podnoszenie gotowości bojowej i zdolności do działania sił lądowych, powietrznych i morskich; współpracy wojsk operacyjnych z WOT, administracją cywilną i służbami MSWiA, a także do działań w domenie cybernetycznej. Przypomniał, też że w trakcie formowania są wojska obrony cyberprzestrzeni.

Zwrócił uwagę, że jednym z celów jest też certyfikacja dowództwa formowanej od 2018 r. 18. Dywizji Zmechanizowanej - "nowego związku taktycznego, którego zadaniem przede wszystkim jest obrona wswchodniej granicy Polski". Powtórzył zarzut, że rozwiązując 1. Warszawską Dywizję Zmechanizowaną, rząd PO-PSL "zlikwidował bardzo wiele jednostek we wschodniej części naszego kraju".

Szef MON podkreślił, że choć 18. Dywizja jest głównym ćwiczącym, to wojsko w ćwiczeniu uczestniczą też pododdziały z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej, 12. Dywizji Zmechanizowanej i 16. Dywizji Zmechanizowanej, a część szkolenia odbywa się poza poligonami.

dn

Czytaj także

"To sprzęt XXI wieku". Mariusz Błaszczak o zakupie tureckich dronów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 23:00
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że tureckie bezzałogowce Bayraktar TB2 to sprzęt zupełnie innej klasy niż drony produkowane w Polsce. Zakup 24 tureckich maszyn przewiduje umowa zawarta z Turcją podczas wizyty pary prezydenckiej i szefa MON w tym kraju.
rozwiń zwiń