X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielkie wyróżnienie". Prezes Polskiego Radia o unikatowych nagraniach na liście UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 13:56
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że wpisanie na Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć świata" to wielkie wyróżnienie dla Polskiego Radia. Na listę trafiła kolekcja 93 oryginalnych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska Foto: Photo: PAP/Andrzej Lange

Prezes Polskiego Radia podkreśliła, że pierwszy raz do programu włączono materiały dźwiękowe.

- Rozpiera mnie duma, że właśnie kolekcja Polskiego Radia z lat wojny trafia na tę listę. Bardzo się cieszę, że wybrano to dziedzictwo, które przechowało i odrestaurowało Polskie Radio - powiedziała.

Agnieszka Kamińska zaznaczyła, że kolekcja została odnaleziona po 40 latach, ale - jak mówiła - jest ona niepełna.

- Kolekcja powinna liczyć co najmniej 200 płyt. Te zostały znalezione w ścianie jednego z budynków, który ocalał w zniszczonej Warszawie. Płyty zostały ukryte w czasie Powstania Warszawskiego i odnaleziono je po 40 latach - tłumaczyła.


Posłuchaj
00:25 Agnieszka Kamińska pierwszy raz do programu włączono materiały dźwiękowe.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: pierwszy raz do programu włączono materiały dźwiękowe (IAR)

Wyraziła nadzieję, że odnajdą się też pozostałe płyty i zaapelowała do wszystkich, którzy posiadają stare płyty gramofonowe, aby skontaktowali się z Polskim Radiem.

Czytaj także:

unseco prezes 1200 .jpg
Kolekcja płyt Polskiego Radia wpisana na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata"

- Płyty są bardzo charakterystyczne, z numerkami na czerni. Być może to są te, na które czekamy - dodała.

Dziś w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów obiektom wpisanym na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć świata". Razem z kolekcją płyt Polskiego Radia na listę trafiło 15 obiektów.

pg

Czytaj także

Nagrania Polskiego Radia z września 1939 roku na liście UNESCO. "Wciąż zaginiona jest trzecia partia płyt"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 15:20
Dyrektor Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska ocenia, że kolekcja 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych z nagraniami z września 1939 roku ma ogromną wartość historyczną. Materiały dźwiękowe Polskiego Radia z przemówieniami między innymi Stefana Starzyńskiego i Józefa Becka zostały wpisane na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty Polskiego Radia na liście UNESCO. Reżyser dźwięku: po raz pierwszy trafiły na nią dokumenty dźwiękowe

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 16:26
Reżyser dźwięku Stefan Kruczkowski powiedział, że wpisanie kolekcji 93. oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata" to ewenement. Materiały dźwiękowe zawierają przemówienia między innymi prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego i ministra spraw zagranicznych Józefa Becka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To niezwykle istotne". Anna Brzezińska o wpisaniu kolekcji płyt PR na Listę Krajową UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 20:35
-To niezwykle istotne, że ważny dokument tamtego czasu został wpisany na listę UNESCO - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej spokrewniona z pułkownikiem Romanem Umiastowskim Anna Brzezińska z Domu Spotkań z Historią.
rozwiń zwiń