X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Większe limity wiernych w kościołach. Jest rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 21:24
W zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych w obiektach kultu religijnego od 13 czerwca może znajdować się nie więcej uczestników niż stanowi 50 proc. obłożenia budynku. Od 26 czerwca do 31 sierpnia - 75 proc. obłożenia - wynika z opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Rady Ministrów.
Rząd wprowadził nowe limity w kościołach, nadal obowiązkowe są maseczki i zachowanie dystansu
Rząd wprowadził nowe limity w kościołach, nadal obowiązkowe są maseczki i zachowanie dystansuFoto: Dziurek/ Shutterstok

Podtrzymano także nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

Koronawirus polska obostrzenia restauracja 1200.jpg
Więcej gości w hotelach, kinach i restauracjach. Sprawdź zmiany w obostrzeniach

Rozporządzenie jest realizacją zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyczących m.in. odmrażania gospodarki i luzowanie obostrzeń.

Utrzymano odległość i maseczki

Wskazano, że od 13 czerwca 2021 r. do 25 czerwca 2021 r. "zgromadzenia organizowane w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się: w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 50 proc. obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego".

Z tego limitu wyłączone pozostają osoby sprawujące kult religijny i zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy osoby dokonujące pochówku.

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje uczestników zgromadzenie poza osobami sprawującymi kult religijny

Zaznaczono, że uczestnicy uroczystości organizowanych na powietrzu "powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i obowiązuje ich nakaz zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny".

Czytaj również:

W wakacje zwiększony limit

1200 niedzielski free.jpg
Minister zdrowia: dobrze, że znajdują się cierpliwi, którzy weryfikują historie antyszczepionkowców

Rozporządzenie wskazuje, że od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i nie więcej uczestników niż 75 proc. obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego.

W limity te nie wchodzą osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochówku, zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy. Podobnie jak to był wcześniej uczestnicy są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. "Wyłączone są z tego jedynie osoby sprawujące kult religijny" - czytamy w dokumencie.

Uczestników zgromadzeń religijnych na powietrzu nadal obowiązuje obowiązek zachowania "odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie".

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

jmo

Czytaj także

Maseczki na otwartym powietrzu - od kiedy koniec nakazu? Jest rozporządzenie rządu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 23:00
Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 m od innej osoby - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń związanych z epidemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limit wiernych w kościołach. Premier: chcemy, żeby mogła być wypełniona połowa miejsc

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:52
- Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia mogła być wypełniona połowa miejsc. Szczegóły w czwartek - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń