X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Duża rodzina XXI wieku". Dyskusja o doświadczeniach i wyzwaniach rodzin wielodzietnych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 19:38
"Duża rodzina XXI wieku" - to tytuł panelu, w którym wzięli udział blogerzy podczas Plenerowego IX Zjazdu Dużych Rodzin. Polskie Radio jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/StockLite

Paneliści mówili o wyzwaniach, które stoją przed rodzinami trzy plus, dzielili się swoimi doświadczeniami, szukali odpowiedzi na pytanie, czy rodzicielstwa można się nauczyć, zastanawiali się też nad przyszłością dużych rodzin.

Zmiana stylu życia

Pola Madej-Lubera i Agnieszka Stefaniuk mówiły między innymi o konflikcie między indywidualizmem a planowaniem dużej rodziny i funkcjonowaniem w niej.

premier mateusz morawiecki free screen fb 1200  .jpg
Premier: wzmocnienie rodziny to kluczowe cele działania naszego rządu

- Przywiązanie do komfortu życia sprzed dzieci. Im bardziej pogodzimy się z tym, że nie będziemy mieć ciszy w domu, nie będziemy mieć tak wiele czasu dla siebie, idealnych wakacji tym będzie lepiej i łatwiej - mówiła Pola Madej-Lubera.

Posłuchaj
00:22 panel 1.mp3 Pola Madej-Lubera i Agnieszka Stefaniuk o konflikcie między indywidualizmem, a życiem w dużej rodzinie (IAR)

 

Sprzeczne dążenia

Do tego wątku nawiązała Agnieszka Stefaniuk.

Czytaj także:

- Tendencja do myślenia o sobie, zabezpieczania przyszłości, przyjemności, dolce vita - stawiając to wszystko na szali z dużą rodziną - jest to w sprzeczności - zaznaczyła.

Rodziny bez ojców

para prezydencka free 1200.jpg
Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Para prezydencka: jesteśmy gotowi nieść wam pomoc i okazywać wsparcie

O znaczeniu ojców w rodzinach, także dużych, i potrzebie wzmacniania ich roli mówił Paweł Trawka - na co dzień pracujący w Caritasie.

- Jak wiele przychodzi do nas dużych rodzin, które składają się tylko z pracującej mamy, bez ojców dzieci - mówię świadomie w liczbie mnogiej. To jest ogromna kwestia do poruszenia - wzmocnienie tego, jakie są potrzeby mężczyzn, jakie są zadania ojców, odpowiedzialności. Te rzeczy nam leżą, czego są bardzo konkretne, społeczne konsekwencje - mówił Paweł Trawka.

Posłuchaj
00:25 panel 2.mp3 Paweł Trawka o braku obecności ojców w rodzinach (IAR)

 

Część debat poświęconych rodzinom wielodzietnym można śledzić między innymi na stronie internetowej organizatora, czyli Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", przez media społecznościowe i YouTube.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA społeczeństwo rodzina

Czytaj także

Jacek Pulikowski na Dzień Ojca: musimy się uczyć relacji, to one dają szczęście

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 14:00
- To nie pieniądze, domy, samochody dają szczęście – to dodatek. Piękne relacje, to źródło szczęścia - mówi dr Jacek Pulikowski, działacz społeczny, autor książek, inżynier, wykładowca, ojciec trójki dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategia Demograficzna 2040. Marlena Maląg: to kompleksowe podejście do polityki prorodzinnej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:22
Sejm wysłuchał informacji bieżącej na temat działań podejmowanych przez ministra rodziny i polityki społecznej w zakresie polityki demograficznej zmierzających do poprawy dzietności w Polsce. Wnieśli o to posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń