more_horiz
Wiadomości

Koniec papierowej biurokracji. Minister sprawiedliwości ogłosił uruchomienie eKRS

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 15:47
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił uruchomienie elektronicznego Krajowego Rejestru Sądowego. Wprowadzona zmiana ma ułatwić przedsiębiorcom składanie wniosków rejestrowych.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Ministerstwo Sprawiedliwości

Minister Ziobro podkreślił, że jest to kolejny ważny krok w kierunku cyfryzacji administracji państwowej.

PAP Michał Woś 1200.jpg
Postępowanie w sprawach nieletnich. Resort sprawiedliwości przygotował ustawę

- Udało nam się zbudować nowoczesną platformę internetową, cyfrową i to sprawia, że państwo staje się bardziej przyjazne dla biznesu. Przedsiębiorcy nie będą zdani na biurokratyczną mitręgę, wypełnianie skomplikowanych dokumentów - mówił Zbigniew Ziobro.

Posłuchaj
00:18 11175958_1.mp3 Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił uruchomienie elektronicznego Krajowego Rejestru Sądowego (IAR)

Minister sprawiedliwości powiedział, że nowy system przyspieszy procedurę, a także uniemożliwi składanie błędnych formularzy.

Wyłącznie elektronicznie

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś mówił z kolei, że składanie i korygowanie wniosków jest teraz w pełni zinformatyzowane.

Czytaj także:

- Od złożenia formularza, przez rozpatrzenie tej sprawy przez orzeczników, referendarzy, przez same akta, które mają postać wyłącznie elektroniczną, po wydanie postanowień, które w ramach tego postępowania się wydaje - mówił wiceminister Michał Woś.

Posłuchaj
00:16 11175958_2.mp3 Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o elektronicznym KRS (IAR)

Elektroniczny KRS został uruchomiony 1 lipca.

bf

Zobacz także

Zobacz także