X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jest skoncentrowany na stworzeniu sprawiedliwego systemu podatkowego". Błaszczak o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 17:27
- Polski Ład skoncentrowany jest na stworzeniu sprawiedliwego systemu podatkowego, dziś bardziej obciążeni podatkowo są ci, którzy mniej i średnio zarabiają, a ci, którzy więcej zarabiają płacą niższe podatki. To nie jest sprawiedliwy system, zmienimy to - powiedział w Terespolu szef MON, wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Błaszczak podczas pikniku wojskowego "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w Terespolu nawiązał do programu Polski Ład. Mówił, że to wyraz dbałości o rozwój społeczny i gospodarczy.

pap mateusz morawiecki premier 1200.jpg
"Podnosić poziom życia, jakość infrastruktury i służby zdrowia". Premier o celach Polskiego Ładu

"Zmienimy to"

- Polski Ład skoncentrowany jest na tym, żeby stworzyć sprawiedliwy system podatkowy. Dziś niestety jest tak, że ci którzy średnio i mniej zarabiają na nich położone są większe obciążenia podatkowe. Ci którzy więcej zarabiają płacą niższe podatki. To nie jest sprawiedliwy system, zmienimy to - zapowiedział Błaszczak.

Podkreślił, że w ramach Polskiego Ładu zostanie wprowadzona kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł. - Przy rozliczaniu się małżeństw jest to już kwota 60 tys. zł. Wprowadzimy także w ramach Polskiego Ładu uwolnienie emerytur od podatków; emeryci, którzy otrzymują emeryturę do 2,5 tys. zł w ogóle nie będą płacić podatku - zauważył szef MON.

Czytaj także:

Zapowiedział, że wprowadzone zostaną także zmiany dot. budownictwa z myślą o młodych ludziach; chodzi o budowę tylko "na zgłoszenie" domów do 70 metrów kwadratowych. Wspomniał też o planowanych gwarancjach kredytowych na wkład własny w przypadku chęci zakupu mieszkania w budownictwie wielkorodzinnym.

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii, jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł); inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy; mieszkania bez wkładu własnego; dom do 70 m kw. bez formalności; a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

dz

Czytaj także

Kolejna odsłona trasy promującej Polski Ład. W sobotę spotkania w Łowiczu i Zgierzu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 14:10
Trasa promująca Polski Ład trwa; już w najbliższą sobotę zapraszam na spotkania w Łowiczu i Zgierzu - przekazał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podnosić poziom życia, jakość infrastruktury i służby zdrowia". Premier o celach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:20
- Polski Ład jest tak skonstruowany, aby podnosić poziom życia, jakość infrastruktury i służby zdrowia, Polaków ze wszystkich miejscowości, również tych mniejszych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek spotykał się z mieszkańcami Mazowsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

S&P podwyższa prognozę wzrostu polskiego PKB. Premier nie kryje zadowolenia: to dopiero początek

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:34
- Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, nowe miejsca pracy i inwestycje - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę, że po przedstawieniu Polskiego Ładu agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski.
rozwiń zwiń