X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Limanowej powstaną koszary Wojska Polskiego. Szef MON podał datę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 13:58
W 2023 r. Wojsko Polskie będzie miało swoje koszary w Limanowej (Małopolska) - zapowiedział w sobotę szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Dodał, że ta inwestycja jest ze względu na bezpieczeństwo Polski priorytetem.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w sobotę podpisał z władzami samorządowymi miasta Limanowa list intencyjny dotyczący utworzenia 114. batalionu lekkiej piechoty w ramach 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Błaszczak free abrams tt-1200.jpg
"Najnowocześniejsze, sprawdzone czołgi". Mariusz Błaszczak o zakupie Abramsów

Bezpieczeństwo

Błaszczak ocenił, że uroczystość ta jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa Polski. - Mogę się podzielić z państwem tą dobrą wiadomością, że Wojsko Polskie będzie miało swoje koszary w Limanowej. Długo społeczność limanowska czekała na Wojsko Polskie, ale właśnie oto jest - dodał minister.

Posłuchaj
00:25 11197101_1.mp3 M.Błaszczak: w Limanowej powstaną koszary Wojska Polskiego (IAR)

- Wojsko Polskie jest w Limanowej ze względu na politykę rządu PiS, ze względu na to, że bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem - mówił.

Czytaj również:

Błaszczak powiedział, że traktuje to rozwiązanie jak pilotaż. - Chciałbym żeby, w innych miejscowościach naszego kraju również można było w ten sposób doprowadzić do powstania koszar Wojska Polskiego - podkreślił.

Jak dodał, program składa się w kilku elementów m.in. wkładu samorządu, który przeznacza teren pod koszary i place ćwiczeń. Samorząd ma też otrzymać dofinansowanie na budowę koszar w ramach współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju. Następnie - jak tłumaczył - gdy koszary powstaną, Wojsko Polskie wykupi tę nieruchomość w ciągu 20-25 lat. Ocenił, że dzięki takiej formule współpracy zyskuje się czas.

dz

Czytaj także

"Wschodnia flanka NATO to obszar kluczowy". Skurkiewicz o zakupie czołgów Abrams

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 08:15
- Zakup 250 czołgów Abrams to bardzo duże wzmocnienie naszego potencjału obronnego i ściany wschodniej Polski. Przypomnę, że są to tereny, które nasi poprzednicy rozbrajali, gdzie były likwidowane czy przenoszone jednostki wojskowe - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zastępca szefa Sztabu Generalnego WP wyróżniony przez NATO. Otrzymał medal "Meritorious Service Medal NATO"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 20:32
Dowódca sił sojuszu w Europie gen. Tod D. Wolters wręczył gen. Piotrowi Błazeuszowi na zakończenie jego misji w SHAPE w Mons, specjalny medal "Meritorious Service Medal NATO".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okręt polskiej marynarki wojennej wpłynął do portu w Nowym Jorku. ORP Wodnik powitała m.in. Polonia

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 21:48
Okręt polskiej marynarki wojennej, ORP Wodnik, odbywa wizytę w porcie w Nowym Jorku. W czwartek na pokładzie statku odbyło się uroczyste powitanie zorganizowane przez załogę, konsulat RP w Nowym Jorku, oraz ataszat Sił Zbrojnych RP w USA. Wśród gości honorowych byli przedstawiciele sojuszniczych placówek i organizacje polonijne.
rozwiń zwiń