X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Napięta sytuacja polityczna w Tunezji. MSZ odradza podróże do tego kraju

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 19:23
Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Tunezji. Komunikat resortu został wydany w związku z sytuacją polityczną oraz epidemiczną.
Protesty w Tunezji
Protesty w Tunezji Foto: PAP/EPA/STR

Polski MSZ zaleca Polakom przebywającym w Tunezji unikanie miejsc często uczęszczanych takich jak obiekty kultu religijnego, centra miast i bazary oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Czytaj także:
tunezja free 1200.jpg
Urlop w Tunezji

"Stanowczo odradzamy uczestnictwo w jakichkolwiek manifestacjach i zgromadzeniach publicznych. Osoby przebywające na pobytach wakacyjnych proszone są o pozostawanie na terenie hoteli i ośrodków turystycznych" - napisano w komunikacie.

Bezpieczna podróż

Resort zaleca również by podróżni wybierali wyjazdy grupowe, organizowane przez biuro podróży - najlepiej takie, które ma własne plany zarządzania kryzysowego oraz rezydentów w Tunezji. Ponadto kategorycznie odradza poruszanie się wieczorem i w nocy poza strefami turystycznymi oraz głównymi szlakami komunikacyjnymi ze względu na wysoki poziom przestępczości o charakterze rabunkowym. Na terytorium całego kraju obowiązuje godzina policyjna od godziny 20 do 5 rano.

Polski rząd przypomina by przed podróżą zarejestrować się w systemie Odyseusz - to system, dzięki któremu MSZ będzie mógł nawiązać kontakt z podróżującym w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji i udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną.

Czytaj także:
plaża wakacje maseczki shutterstock 1200.jpg
Jedziesz na wakacje, nie zapomnij maseczki. Oto zasady obowiązujące w poszczególnych krajach

Czytaj także:

Warunki wjazdu 

Od 1 lipca tunezyjski rząd zmienił warunki wjazdu na terytorium kraju ze względu na pogarszającą się tam sytuację pandemiczną.

Warunkiem wjazdu na terytorium Tunezji jest okazanie testu PCR z kodem QR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych jak i ozdrowieńców. Obowiązkowe jest też okazanie wypełnionego i wydrukowanego formularza zobowiązującego do 7-dniowej kwarantanny.

jbt

Czytaj także

Wakacje 2021: zobacz gdzie, jak i ile zapłacisz za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu w Europie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 18:56
Ci, którzy wybierają się na wakacje samochodem lub motocyklem po Europie, muszą się liczyć z opłatami za korzystanie tak z autostrad jak i dróg krajowych. Jak informuje Polski Związek Motorowy, regulowanie opłat odbywa się w różny, charakterystyczny dla każdego kraju sposób. Mogą to być opłaty pobierane bezpośrednio przy bramkach wjazdowych na dany odcinek drogi lub w formie winietek okresowych lub drogą elektroniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie będą wymagać od nas szczepień? Zmieniają się zasady wstępu do lokali za granicą

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 11:03
Kolejne kraje Europy wprowadzają obowiązkowe szczepienia lekarzy i pielęgniarek na koronawirusa. Zapowiadają też, że bez zaszczepienia się, nie będzie można wchodzić do restauracji i galerii handlowych. Ma to być odpowiedź na stosunkowo niski procent osób, które przyjęły preparat oraz na spodziewaną w sierpniu nową falę zakażeń w Europie.
rozwiń zwiń