more_horiz
Wiadomości

"Uchrońmy się nawzajem". Premier zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 13:30
Premier Mateusz Morawiecki ponownie zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Podczas wizyty na Dolnym Śląsku mówił, że jest to najlepszy sposób, aby ochronić się przed czwartą falą pandemii.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/mother_ana
dworczyk 1200 pap (1).jpg
Będą dwa nowe programy dotyczące szczepień. Szef KPRM podał szczegóły

Szef rządu podkreślał, że obecnie działania jego rządu skupiają się na promocji szczepień, ale jednocześnie nie wykluczył, że konieczne mogą być nowe restrykcje.

Posłuchaj
00:20 11220303_1.mp3 Premier apeluje o szczepienia: uchrońmy się nawzajem (IAR)

- Jeśli trzeba będzie, to w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni będziemy podejmować kolejne, także restrykcyjne kroki. Teraz staramy się zachęcać do szczepień na zasadzie dobrowolności, aby osiągnąć odporność zbiorową - powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że szczepienia chronią przed ciężkim przebiegiem COVID-19. Podał przykład Wielkiej Brytanii, gdzie czwarta fala pandemii skutkuje wzrostem liczny zakażeń, które nie przekładają się jednak na gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem