more_horiz
Wiadomości

Festiwal "Dwa Teatry" już we wrześniu. W Zamościu podpisano porozumienie ws. organizacji imprezy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 16:16
W dniach 17–20 września 2021 r. w Zamościu odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry 2021". We wtorek 3 sierpnia organizatorzy festiwalu – Polskie Radio, TVP i miasto gospodarz – podpisali w Zamościu porozumienie o współpracy. W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konkurs słuchowisk radiowych dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Cezary Piwowarski/PR

Fryderyk Bogna Kowalska PAP-1200.jpg
Fryderyki 2021. Wydawnictwa Polskiego Radia z nagrodami

"Dwa Teatry" to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 r. W ubiegłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii. Zamość po raz pierwszy gości najważniejszy w kraju przegląd telewizyjnych i radiowych spektakli i słuchowisk.

Posłuchaj
00:17 11225396_1.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: jestem przekonana, że festiwal przyniesie wiele wspaniałych wrażeń (IAR)

Podczas festiwalu będą prezentowane zgłoszone utwory, których premierowa emisja odbyła się w roku 2019 i 2020. W konkursie mogą brać udział wszystkie rozgłośnie radiofonii publicznej w Polsce oraz czterech programów ogólnopolskich Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia. W kategorii twórczości radiowej odbędą się konkursy słuchowisk dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

 W kategorii dziecięcej jest zgłoszonych kilkanaście słuchowisk. Są to głównie produkcje Polskiego Radia. Jesteśmy z tego bardzo dumni  mówi Agnieszka Kamińska, prezes Zarządu Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:24 11225410_1.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: zachęcamy do słuchania nie tylko dorosłych (IAR)

Publiczny nadawca radiowy będzie relacjonować wydarzenia festiwalu na swoich antenach, stronie internetowej www.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych.

W trakcie "Dwóch Teatrów" będą również wręczone nagrody w kilku kategoriach telewizyjnych. Ponadto w tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej zostaną uhonorowani Ewa Wiśniewska i Jerzy Zelnik.

kp

Zobacz także

Zobacz także