more_horiz
Wiadomości

"Poznaj Polskę". Szef MEiN zapowiedział program dofinansowania wycieczek szkolnych, budżet to 15 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 12:11
- W ramach programu pilotażowego "Poznaj Polskę" będziemy dofinansowywać wycieczki szkolne do miejsc pamięci narodowej, miejsc związanych z kulturą, nauką i polskimi bohaterami narodowymi - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej Poznaj Polskę  nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej "Poznaj Polskę – nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki"Foto: PAP/Marcin Obara

Szef MEiN na konferencji prasowej przedstawił szczegóły programu pilotażowego "Poznaj Polskę – nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki". Celem tej inicjatywy – jak mówił minister – jest dofinansowanie wycieczek szkolnych do miejsc pamięci narodowej, miejsc związanych z kulturą, z nauką i z polskimi bohaterami narodowymi.


Posłuchaj
00:35 Minister P. Czarnek 6 września ruszy nabór wniosków o dofinansowanie wycieczek szkolnych IAR.mp3 Przemysław Czarnek: 6 września ruszy nabór wniosków o dofinansowanie wycieczek szkolnych (IAR)

- Budżet pilotażu w 2021 r. to jest 15 mln zł i w ramach tego przedsięwzięcia będziemy dofinansowywać wycieczki jednodniowe kwotą do 5 tys. zł. Wycieczki dwudniowe - do 10 tys. zł. i wycieczki trzydniowe - do 15 tys. zł – przekazał Czarnek.

twitter przemysław czarnek free 1200.jpg
"W tej chwili rozważamy jeden scenariusz, powrót w trybie stacjonarnym". Szef MEiN o roku szkolnym 2021/22

Zaznaczył, że dofinansowanie jest niezależne od maksymalnej liczby uczestników. - Nas nie interesuje do końca, ilu uczestników będzie na tej wycieczce. Jeśli organizatorzy wycieczek do konkretnych miejsc zadbają o to, żeby koszty tej wycieczki były racjonalne, to może to być 80 i 100 uczniów w ramach np. tych 5 tys. zł., przy czym te 5 tys. zł nie może przekroczyć 80 proc. całości kosztów – wyjaśnił Czarnek.

Wyraził nadzieję, że zainteresowanie programem będzie na tyle duże, że cały budżet zostanie wykorzystany i z wycieczek skorzysta kilkaset tysięcy uczniów.

Dodał, że w programie pilotażowym wytyczono cztery obszary edukacyjne: śladami polskiego państwa podziemnego, śladami kard. Stefana Wyszyńskiego, śladami kultury i dziedzictwa narodowego, a także śladami największych osiągnięć polskiej nauki.

dzieci szkoła stock 1200.jpg
Szef MEiN: chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych
Czytaj także:

- W tych czterech obszarach chcemy, aby uczniowie i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczyli w wycieczkach, które będą korzystały z wielkiego potencjału edukacyjnego naszych muzeów – podkreślił minister.

Poinformował, że nabór wniosków rozpocznie się 6 września i potrwa do 30 września.

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem