more_horiz
Wiadomości

Przed nami pochmurne i deszczowe dni. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 05:52
Jak informuje IMGW Europa północna oraz wschodnia część kontynentu są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką oraz Wschodnim Atlantykiem wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Laiotz

Północna i centralna Polska jest pod wpływem niżu znad Zatoki Botnickiej, na północy zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Na południu kraju pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu i zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

Czytaj także:
1200 upał shutterstock.jpg
W przyszłym tygodniu wrócą upały. Temperatury znów osiągną 30 stopni

Czwartek 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na południowym wschodzie małe. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju gdzieniegdzie wystąpią przelotne opady deszczu. Nad morzem opady chwilami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm, głównie we wschodniej i środkowej części wybrzeża.

Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na północy i w rejonach podgórskich do 23 st., 24 st. na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny i silny, do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, początkowo lokalnie do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, głównie na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. do 16 st., w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

»INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Piątek

Czytaj także:
shutterstock_ morze bałtyk pogoda 1200  free.png
Deszczowy czwartek nad morzem. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, za wyjątkiem południowego wschodu Polski. Od Kujaw i Mazowsza po Dolny Śląsk i Opolszczyznę po południu także burze z opadem do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy do 24 st., 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Czytaj także:

Pogoda w Warszawie

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, pod wieczór słabnący, południowo-zachodni i zachodni.

Czytaj także:
1200_burza_shutterstock.jpg
Burze. Dlaczego nie da się łatwo przewidzieć, gdzie wystąpią?

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby,południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu, a pod wieczór także burze. Prognozowana suma opadów w trakcie ewentualnych burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

Zobacz także